Makijaż Permanentny Ust – jak przebiega i czy boli? + VIDEO

Jeśli marzysz o pięknych i ponętnych ustach, może najwyższy czas, by zdecydować się na makijaż permanentny ust? Dzięki temu zabiegowi nie tylko możesz poprawić kontury, ale też podkreślić kolor. Nie bez powodu metoda ta cieszy się rosnącym uznaniem. Jednocześnie jest wiele pytań i wątpliwości. Co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym, zanim się zdecydujesz?

Makijaż permanentny ust w największym skrócie polega na wprowadzeniu igłami pigmentu pod skórę. Można go przyrównać do tatuażu, ale w przeciwieństwie do niego stosuje się bezpieczne barwniki, które z biegiem czasu bledną.

Zanim siądziesz na fotelu

Samo wprowadzenie pigmentu to tylko jeden z etapów. Jeśli decydujesz się na makijaż permanentny ust, kilka dni wcześniej powinnaś sięgnąć po lek zapobiegający opryszczce. Nie chodzi tu o to, że linergistka nie zachowa należytych środków ostrożności. Po zabiegu usta muszą się zagoić i to właśnie wtedy najłatwiej o opryszczkę.

Kiedy już będziesz w gabinecie, to profesjonalna linergistka powinna przeprowadzić szczegółowy wywiad. W większości przypadków makijaż permanentny jest w pełni bezpieczny, ale jest też lista przeciwwskazań. Nie można go przeprowadzić na przykład wtedy, kiedy klienta jest w ciąży lub karmi piersią, ma jakieś infekcje, czy zażywa leki. Na tym etapie warto podpytać, jakie preparaty będą użyte. Będzie to gwarancją, że efekt będzie taki, jaki zamierzono i bez skutków ubocznych

usta-permanentne-efekt

Makijaż permanentny ust – przebieg zabiegu

Ten etap zaczyna się od tego, co nurtuje najwięcej kobiet – od znieczulenia. Wykonanie makijażu permanentnego wiąże się z poważniejszą ingerencją. Gdyby nie sięgnięto po znieczulenie, zabieg byłby bardzo nieprzyjemny. Na szczęście dobry gabinet wie, jak się tego podjąć, by makijaż był bezbolesny.

Następnie linergistka zrobi rysunek, który będzie przedstawiać kontury, jakie będą miały usta. Naturalnie często pojawiają się asymetrie i właśnie na tym etapie można to skorygować. Dopiero wtedy można przejść do aplikacji barwnika. Najpierw robi się kontury, przez co usta wyglądają na pełniejsze, a następnie pigment wprowadza się na całe usta.

Zobacz jak wykonujemy ten zabieg

A co po zabiegu?

To, że linergistka zakończy swoją pracę i odłoży przybory, nie znaczy, że natychmiast możesz iść na galę, czy bal i zauroczyć całe towarzystwo. Niestety, makijaż permanentny ust to dość poważna ingerencja, więc bezpośrednio po zabiegu możesz mieć lekką opuchliznę lub zaczerwienienie. Z reguły dolegliwości te mijają po kilku godzinach.

Poza tym przez około 2 tygodnie będzie trwać całkowite gojenie się ust. Usta będą się łuszczyć po kilku dniach, a po 14 mogą być jaśniejsze nawet o kilkadziesiąt procent. Zatem nie wpadaj w panikę, kiedy zobaczysz na sobie zbyt intensywny kolor od razu po zabiegu. Kiedy cykl gonienia się zakończy, ponownie powinnaś spotkać się z linergistką, bo będzie trzeba zrobić delikatną korektę i uzupełnić pigment. Poza tym skoro skóra się łuszczy, to się wysusza, dlatego nie zapominaj o nawilżaniu ust.

usta-akwarelowe

Co prawda przed zabiegiem weźmiesz coś przeciw opryszczce, ale warto dmuchać na zimne i dezynfekować usta na przykład Octeniseptem przez pierwszych kilka dni. Przez kilka tygodni unikaj też ekspozycji na promienie słoneczne, sauny, basenów. Do codziennej pielęgnacji ust po zabiegu, są specjalne preparaty i tylko po nie sięgaj. Po tygodniu możesz korzystać z pomadki nawilżającej, ale z malowaniem ust wstrzymaj się, aż usta całkowicie się zagoją.

Wybierając dobry salon, makijaż będzie bezpieczny i bezbolesny!

Wybór salonu ma ogromne znaczenie. Przeglądaj opinie, sprawdź certyfikaty i barwniki. Obserwuj. Jeśli trafisz do linergistki, która proponuje wyjątkowo tanio usługi, sprawdź dlaczego. Twoją czujność powinien zwiększyć nieznany barwnik i błahe podejście względem przeciwwskazań.

linergistka

Jeśli natomiast przygotujesz się wcześniej i wybierzesz taki salon, jak nasz, masz gwarancję, że makijaż permanentny ust będzie przebiegać prawidłowo. Ważne jest dla nas zadowolenie klientek, ale przede wszystkim ich zdrowie, więc dokładamy wszelkich starań, by ewentualne wątpliwości i przeciwwskazania zdiagnozować. Mało tego, zdajemy sobie sprawę, jak wiele kobiet rezygnuje z zabiegu z obawy na ból. Z tego względu nie tylko stosujemy wysokiej klasy preparaty znieczulające, ale są one bezpieczne i w razie konieczności znieczulenie można powtórzyć również w trakcie zabiegu.

Skontaktuj się z nami

Bon 100zł na wymarzony makijaż permanentny

Zapraszam Cię na wizytę do mojego salonu w Warszawie!

Wpisz swoje dane i uzyskaj 100zł zniżki na zabieg makijażu permanentnego.