Makijaż permanentny ust – czy boli? + VIDEO

Czy makijaż permanentny ust boli?

Jedną rzecz ustalmy od razu. 

W skrócie – nie.

Większość klientek, które zdecydowały się na usta permanentne, twierdzi, że zabieg jest bezbolesny. Jednakże, doświadczenie linergistki i sprzęt, który jest używany podczas zabiegu, mogą mieć znaczący wpływ na komfort klientki.

makijaż permanentny ust
makijaż permanentny ust

Zanim siądziesz na fotelu

Samo wprowadzenie pigmentu to tylko jeden z etapów. Jeśli decydujesz się na makijaż permanentny ust, kilka dni wcześniej powinnaś sięgnąć po lek zapobiegający opryszczce. Nie chodzi tu o to, że linergistka nie zachowa należytych środków ostrożności. Po zabiegu usta muszą się zagoić i to właśnie wtedy najłatwiej o opryszczkę.

Kiedy już będziesz w gabinecie, to profesjonalna linergistka powinna przeprowadzić szczegółowy wywiad. W większości przypadków makijaż permanentny jest w pełni bezpieczny, ale jest też lista przeciwwskazań. Nie można go przeprowadzić na przykład wtedy, kiedy klienta jest w ciąży lub karmi piersią, ma jakieś infekcje, czy zażywa leki. Na tym etapie warto podpytać, jakie preparaty będą użyte. Będzie to gwarancją, że efekt będzie taki, jaki zamierzono i bez skutków ubocznych

Usta permanentne – przebieg zabiegu

Ten etap zaczyna się od tego, co nurtuje najwięcej kobiet – od znieczulenia. Wykonanie makijażu permanentnego wiąże się z poważniejszą ingerencją. Gdyby nie sięgnięto po znieczulenie, zabieg byłby bardzo nieprzyjemny. Na szczęście dobry gabinet wie, jak się tego podjąć, by makijaż był bezbolesny.

Następnie linergistka zrobi rysunek, który będzie przedstawiać kontury, jakie będą miały usta. Naturalnie często pojawiają się asymetrie i właśnie na tym etapie można to skorygować. Dopiero wtedy można przejść do aplikacji barwnika. Najpierw robi się kontury, przez co usta wyglądają na pełniejsze, a następnie pigment wprowadza się na całe usta.

A co po zabiegu?

To, że linergistka zakończy swoją pracę i odłoży przybory, nie znaczy, że natychmiast możesz iść na galę, czy bal i zauroczyć całe towarzystwo. Niestety, makijaż permanentny ust to dość poważna ingerencja, więc bezpośrednio po zabiegu możesz mieć lekką opuchliznę lub zaczerwienienie. Z reguły dolegliwości te mijają po kilku godzinach.

Poza tym przez około 2 tygodnie będzie trwać całkowite gojenie się ust. Usta będą się łuszczyć po kilku dniach, a po 14 mogą być jaśniejsze nawet o kilkadziesiąt procent. Zatem nie wpadaj w panikę, kiedy zobaczysz na sobie zbyt intensywny kolor od razu po zabiegu. Kiedy cykl gonienia się zakończy, ponownie powinnaś spotkać się z linergistką, bo będzie trzeba zrobić delikatną korektę i uzupełnić pigment. Poza tym skoro skóra się łuszczy, to się wysusza, dlatego nie zapominaj o nawilżaniu ust.

Wybierz salon mądrze

Wybierając salon Modestic możesz mieć pewność, że zrobimy wszystko, żebyś się czuła komfortowe: najwyższej jakości pigmenty i odpowiednie znieczulenie w połączeniu z latami doświadczenia sprawią, że będziesz zadowolona z efektów w 100%.

makijaż permanentny ust