Ombre czy microblading? Jaką technikę wybrać?

phone-flowers

Każda kobieta, która decyduje się na makijaż permanentny, chce przede wszystkim pięknie wyglądać. Raczej niewiele osób zastanawia się, jaką metodą wykonuje się zabieg. Tymczasem kilka ich jest, a efekty są inne. Wśród najpopularniejszych jest ombre i microblading. Czym się różnią i którą technikę wybrać?

Nawet jeśli pójdziesz do dobrej lingeristki, to nie wystarczy powiedzieć, że chcesz mieć ładny makijaż brwi. Zmieniają się trendy, każda twarz ma inne rysy, inna jest karnacja. Dlatego też nie zawsze ta sama metoda makijażu będzie najlepsza.

Na czym polega microblading?

microblading

Microblading daje naturalny efekt, a sam zabieg rozpoczyna się od wykonania rysunku. W największym skrócie polega na dorysowywaniu włosków. Wykonuje się go piórkiem i mikroostrzem z wieloma igiełkami. Jeśli masz problem z rzadkimi brwiami, chciałabyś ukryć blizny po kolczykach lub zatuszować nieodpowiedni kształt oka, to sprawdzi się idealnie. 

microblading

Microblading optycznie dodaje gęstości. Mało tego, pozwala od początku do końca stworzyć łuk brwiowy. Jeśli jesteś posiadaczką rzadkich brwi, to na pewno wiesz, jak trudno robiąc makijaż tak korzystać z kredki, by brwi wyglądały ładnie. Jeśli dasz zbyt dużo koloru, będą wyglądać sztucznie. Tak samo nie zawsze sprawdzi się farbowanie henną. Dla ciebie microblading jest dobrą propozycją. Twoje brwi będą gęstsze i w końcu będą mieć kształt, o jakim marzyłaś. A jeśli poza zagęszczeniem brwi chcesz mieć modny makijaż, pomyśl o cieniowaniu. 

Ombre to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Podobnie, jak przy microbrandingu możesz cieszyć się naturalnymi brwiami, ale jednocześnie będą one ciekawsze.

Jak się robi makijaż permanentny ombre?

Makijaż permanentny ombre wiąże się z tym, że brwi mają nieco inny odcień przy nasadzie i końcówkach. Efekt ten osiąga się poprzez sięgnięcie po dwa różne pigmenty. W porównaniu z klasycznymi metodami tutaj efekt jest znacznie subtelniejszy a przez to bardziej naturalny. Wśród największych zalet, tuż obok naturalnego efektu, jest wyraźniejsze podkreślenie dolnej linii łuku i z równym kolorem na górnej linii. Gradient idealnie się rozkłada.

makeup-ombre

Decydując się na ten zabieg, możesz mieć pewność, że brwi będą podkreślone, ale nie będą wyglądać sztucznie. Najpierw robi się rysunek. Następnie, kiedy zaakceptujesz i kształt i kolor nowych brwi, lingeristka przechodzi do pigmentacji. Nanosi barwnik pasujący do urody jednorazowymi igłami. 

Chociaż bezpośrednio po zabiegu brwi są ciemniejsze, to z czasem nabierają naturalnego koloru. Ten zabieg będzie dla ciebie, jeśli chcesz podkreślić piękno brwi i nadać naturalny kształt i kolor. Istotne jest to, że na ombre możesz zdecydować się również wtedy, kiedy twoje brwi są rzadsze. To jedna z najbardziej uniwersalnych metod, które jednocześnie dają interesujący rezultat.

Który wybrać?

Oba zabiegi przebiegają inaczej i dają różne efekty. Jednak tym, który cieszy się większą popularnością, jest ombre. Od pewnego czasu podbija serca kobiet, jest modny i w zasadzie można się na niego zdecydować niezależnie od tego, jakie ma się brwi. Tymczasem microblading jest dobry jedynie przy rzadkich brwiach.

makeup-ombre

Chcąc mieć pewność, że pigmenty będą dobrane prawidłowo i sam zabieg będzie przebiegać z zastosowaniem najwyższych standardów, powinnaś się skierować do gabinetu z doświadczeniem w makijażu ombre. Wybierając nasz salon, masz gwarancję, że twoim brwiom przyjrzy się najpierw doświadczona lingeristka. Będzie w stanie podpowiedzieć, w czym będziesz wyglądać najlepiej, zaproponuje dobre kolory. Dzięki temu zyskasz piękne brwi ombre i wyjdziesz z salonu całkowicie odmieniona.

Skontaktuj się z nami