Lifting i laminowanie rzęs – na czym polega, dlaczego warto?

brwi-rzesy

Jeszcze do niedawna kobiety, które chciały mieć piękne i gęste rzęsy, decydowały się na ich przedłużanie. Teraz prawdziwym hitem jest laminowanie rzęs. Nie tylko daje niesamowity efekt, ale pod pewnymi względami jest lepsze niż tradycyjne przedłużanie.

Chociaż dzięki przedłużaniu rzęs, możesz cieszyć się pięknym i uwodzicielskim spojrzeniem, to musisz się liczyć z tym, że naturalne rzęsy będą osłabione. I właśnie w tym momencie z pomocą przychodzi lifting i laminowanie rzęs. Podczas tego zabiegu nie tylko można uzyskać efekt zbliżony do przedłużania, ale nie ma tutaj negatywnej ingerencji w kondycję rzęs.

eyes-eyelashes

Lifting a laminacja rzęs – czym się różnią?

Czasem klientki salonów kosmetycznych utożsamiają laminację rzęs z liftingiem rzęs. Pomimo tego, że mają ze sobą nieco wspólnego, nie oznaczają tego samego. Lifting rzęs polega na ich uniesieniu, przez co spojrzenie jest bardziej zalotne. Tymczasem laminacja rzęs jest zabiegiem znacznie szerszym, obejmuje lifting i dodatkowe czynności. Koncentruje się na tym, by rzęsy odżywić, unieść i podkręcić. Co to oznacza? Nie tylko rzęsy nie będą słabsze, ale wprost przeciwnie, będą mocniejsze i zdrowsze.

face-makeup

Przebieg zabiegu

Laminowanie rzęs jest zabiegiem bezpiecznym, więc nie trzeba wcześniej szczególnych przygotowań. Bezpośrednio przed zabiegiem na rzęsach nie może być tuszu do rzęs ani innych zanieczyszczeń, więc kosmetyczka musi oczyścić i odtłuścić rzęsy, a następnie zabezpieczyć je przed sklejaniem. Na górnej powiece umieszcza się silikonowy wałeczek, na którym rzęsy będą się nakręcać.

Następnie nanosi się preparat, który wzmacnia i odżywia. Dzięki niemu rzęsy od razu wydają się ciemniejsze i gęstsze. Po odżywieniu rzęs pora na farbę w odpowiednim odcieniu, a na koniec sięga się po utrwalającą całość keratynę. Efekt dłuższych, gęstszych i ciemniejszych rzęs może się utrzymać nawet 2 miesiące.

eyelashes-makeup

Czy są przeciwwskazania?

Lifting i laminacja rzęs to jedne z najbardziej bezpiecznych zabiegów. Preparaty, z jakich się korzysta, nie mają kontaktu z oczami i nie będą dla nich drażniące. Mimo to podobnie jak w każdym przypadku pewne przeciwwskazania są. Na pewno powinnaś zrezygnować, jeśli cierpisz na choroby alergiczne oczy, masz infekcje typu zapalenie spojówek, rogówki albo jęczmień na powiece. Laminacji rzęs nie można też przeprowadzić, jeśli masz podrażnioną, skaleczoną skórę w okolicy oczu lub jesteś po operacji oczu.

Jak wygląda pielęgnacja rzęs po laminacji?

W zasadzie w późniejszym czasie pielęgnacja wygląda identycznie, jak w przypadku rzęs, których nie poddaje się żadnym zabiegom. Najważniejsza jest troska o rzęsy bezpośrednio po zabiegu. Przez dobę od wizyty w salonie nie powinnaś zmywać rzęs. Nie mogą być mokre ani narażone na działanie wilgoci. Oznacza to, że trzeba się wstrzymać z basenem i sauną. Po dwóch dniach bez obaw można sięgać po tusze do rzęs i nosić soczewki.

rzesy

Dlaczego warto?

Lifting i laminacja rzęs to zabiegi, które są idealne dla ciebie jeśli marzysz o naturalnych, a jednocześnie oszałamiających rzęsach. Poleca się je też przy rzędach rosnących w dół, zbyt prostych osłabionych i zniszczonych. Wtedy można potraktować laminowanie rzęs nie tylko jako zabieg upiększający, ale również jako regenerujący. Oba zabiegi są trwałe, a do tego każdego dnia pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu na robieniu makijażu. Jeśli postawisz na wizytę w dobrym salonie jak Brow Bar w Rzeszowie, możesz mieć pewność, że twoje spojrzenie będzie piękniejsze niż kiedykolwiek i to na długo.

Skontaktuj się z nami

Bon 100zł na wymarzony makijaż permanentny

Zapraszam Cię na wizytę do mojego salonu w Warszawie!

Wpisz swoje dane i uzyskaj 100zł zniżki na zabieg makijażu permanentnego.