6 największych obaw przed makijażem permanentnym brwi

brwi-permanentne

Marzysz o makijażu permanentnym brwi, ale masz wiele pytań i wątpliwości? Nie ty jedna! Wiele kobiet, które odwiedzają profesjonalny gabinet po raz pierwszy, ma pewne obawy.

Wszystko, co nowe wiąże się z pewnym strachem, to zupełnie naturalne. Jednak kiedy poznasz odpowiedzi na pytania, które najbardziej cię nurtują, z radością oddasz się w ręce linergistki. Jakie są najczęstsze lęki i pytania?

Mój makijaż będzie zbyt ciemny

brwi-rzesy

Po to idziesz do profesjonalnego salonu, żeby powierzyć swój wygląd osobie z doświadczeniem, która posiada umiejętności. Linergistka będzie odpowiedzialna za dobór kolorów, które będą pasować do twojej urody i oczekiwań. Skąd więc obawa o zbyt intensywną barwę? Bezpośrednio po zabiegu makijaż rzeczywiście wydaje się zbyt mocny. Ale nie musisz się martwić, barwnik specjalnie jest mocniejszy, a naskórek będzie łuszczyć się przez kolejne dni. Po niespełna dwóch tygodniach makijaż będzie miał już taki kolor, jakiego się spodziewałaś.

salon-kosmetyczny

Nie spodoba mi się kształt

Jeśli robisz regulację brwi w domu i podkreślasz brwi kredką, doskonale wiesz, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w to, by miały idealny kształt. Kiedy myślisz o makijażu permanentnym brwi, boisz się o kształt, tym bardziej, że makijaż zostanie na stałe. Jednak zanim linergistka przejdzie do naniesienia barwnika, przyjrzy się dokładnie rysom twarzy i proporcjom.

Następnie wykona rysunek, który dopiero po twojej akceptacji będzie wypełniony barwnikiem. Priorytetem będzie twoje zadowolenie i naturalny wygląd brwi. Nie ma mowy o żadnych sztucznie wyglądających ciemnych kreskach!

Boje się, że brwi będą niebieskie lub zielone

Zielone lub niebieskie brwi mogą pojawić się w przypadku, kiedy ingerencja w skórę jest zbyt głęboka. Wtedy też dochodzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych. Tak samo efekt ten może wystąpić, jeśli osoba wykonująca zabieg, korzysta ze złej jakości barwników, w których są metale. Wybierając gabinet cieszący się dobrymi opiniami, nie musisz się bać.

Linergistka jest osobą z dużą wiedzą i ma wprawę. Poza tym żaden renomowany gabinet nie może pozwolić sobie na barwniki wątpliwej jakości. Makijaż permanentny zawsze powinien być wykonany barwnikami na bazie naturalnych składników.

brwi-permanentne

Boję się, że to boli

Ponieważ makijaż permanentny brwi przypomina nieco tatuaż i wykonuje się go igłami, pytanie o poziom bólu jest jednym z najczęstszym. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe, a ponieważ każda osoba ma inny próg bólu, istnieje możliwość jego ponownej aplikacji w trakcie wykonywania makijażu. Ostatecznie zabieg będzie dla ciebie bezbolesny.

Nie wiem, czy mogę iść do pracy po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu brwi będą opuchnięte, ale wrażenie to znika do kilku godzin. Jednak przez następne dni skóra się będzie regenerować. Zwłaszcza na początku nie możesz brwi moczyć, ani wykonywać makijażu kolorowego. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, byś następnego dnia mogła iść do pracy. Zależy to jedynie od tego, czy nie będziesz źle czuć się bez makijażu i z lekkim zaczerwienieniem.

Obawiam się przeciwwskazań do makijażu permanentnego brwi

brwi-permanentne-ombre

Przeciwwskazań nie ma dużo, ale jeśli pojawiają się przesłanki ku temu, by jednak zrezygnować lub przesunąć zabieg, nie można ich lekceważyć. Wśród nich są przede wszystkim: cukrzyca, epilepsja, łuszczyca, przyjmowanie sterydów, świeża henna brwi, ciąża lub karmienie piersią, nadciśnienie, nowotwory, leki rozrzedzające krew, nadczynność i niedoczynność tarczycy.

Przed zabiegiem linergistka powinna przeprowadzić wywiad, aby wyeliminować potencjalne ryzyko. Odwiedzając taki salon jak Modestic, możesz mieć pewność, że zachowane będą wszystkie środki ostrożności.

Skontaktuj się z nami