6 rzeczy, których po makijażu permanentnym brwi robić nie możesz + INSTRUKCJA

cosmetic-makeup

Z założenia makijaż permanentny ma być trwały. W większości przypadków powinien się utrzymać przez kilka lat. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Przyczyn tego może być wiele. Począwszy od braku profesjonalizmu w trakcie zabiegu, po typ cery. Bardzo duży wpływ ma także pielęgnacja i błędy, jakie możemy popełnić. Ma to szczególne znaczenie tuż po zabiegu. Czego robić nie wolno?

Przede wszystkim musimy mieć świadomość tego, że bezpośrednio po zabiegu brwi będą troszkę inne. Kolor będzie intensywniejszy, a przez pierwsze dwa tygodnie będzie blednąć. Jest to o tyle istotne, że jeśli wiemy, że czekają nas w najbliższych dniach ważne wydarzenia, lepiej z makijażem permanentnym poczekać. Oprócz tego jest kilka rzeczy, których też nie powinnyśmy robić, a które mają wpływ m.in. na trwałość. Prawidłowa pielęgnacja makijażu permanentnego i unikanie podstawowych błędów, dadzą doskonałe efekty.

1. Zrezygnuj z sauny i basenu

Przez pierwsze tygodnie po zabiegu barwnik się wypłukuje, a skóra regeneruje. Nie zapominajmy, że makijaż permanentny jest ingerencją w skórę, więc trzeba jej dać czas na to, by się zgoiła. Obecny w basenie chlor może być przyczyną podrażnień. Podobnie zresztą jak warunki panujące w saunie. Poza tym trzeba uważać na wszelkie zakażenia, a bardzo łatwo o nie w takich miejscach jak basen. Aby nie naruszyć barwnika, w ciągu dwóch tygodni od zabiegu nie wolno brwi w ogóle moczyć.

2. Poczekaj z opalaniem

Jeśli jesteśmy amatorkami promieni słonecznych i lubimy się opalać, będzie to zła wiadomość. Niestety po wykonaniu makijażu permanentnego brwi z opalaniem należy odczekać około miesiąca. Dlaczego to takie ważne? Barwnik na początku jest intensywniejszy i będzie nieco blednąć. Ekspozycja na promieniowanie słoneczne, czy w solarium może przyczynić się do powstawania trwałych przebarwień.

3. Nie rób makijażu kolorowego

Na makijaż permanentny brwi decydujemy się, aby nie poświęcać zbyt wiele czasu na makijaż kolorowy każdego dnia. Ale trudno sobie wyobrazić, żeby makijażu nie robić w ogóle. Jednak jeśli chcemy, by skóra mogła się jak najlepiej regenerować, przez około tydzień lepiej zrezygnować z malowania. I tutaj dużą rolę odgrywa samopoczucie. Na pewno będziemy bardziej pewne siebie, kiedy będziemy mogły wykonać pełny makijaż, więc trzeba mieć to na uwadze. Lepiej w tym czasie unikać ważnych wyjść.

stylizacja-brwi

4. Wstrzymaj się z odżywką do brwi

Wydawałoby się, że w odżywkach nie ma żadnych składników drażniących, które mogłyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić. Pamiętajmy jednak, że w pierwszej kolejności to o skórę należy zadbać, bo to ona potrzebuje regeneracji. Na odżywki i preparaty zagęszczające brwi przyjdzie czas na przykład po miesiącu od wykonania zabiegu.

brow-henna

5.Uważaj z zabiegami kosmetycznymi

Tutaj ponownie musimy pamiętać o konieczności regeneracji skóry. W wielu kosmetykach są składniki aktywne, które mogą przyczynić się do powstania podrażnień. Szczególnie trzeba uważać na peelingi, w tym z kwasami. Nie tylko mogą skutkować podrażnieniami i przebarwieniami, ale też wpływają na mniejszą trwałość pigmentów wykorzystanych w trakcie robienia makijażu.

cosmetic-service

6. Nie rozdrapuj strupków!

Bezpośrednio po zabiegu brwi są nieco opuchnięte, mogą pojawić się drobne ranki. Na szczęście szybko to mija. Naskórek będzie się złuszczał i pojawią się strupki. To również jest całkowicie naturalne. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie wolno ich rozdrapywać. Pozwólmy skórze regenerować się w swoim tempie.

A jak dbać o makijaż permanentny?

dziewczyna-usmiecha-sie

Już w trakcie wizyty powinnyśmy dostać dokładną instrukcję tego, w jaki sposób postępować z brwiami. Pielęgnacja makijażu permanentnego może być kluczowa, kiedy chcemy uniknąć przebarwień i cieszyć się trwałym efektem. Odwiedzając tak renomowany salon, jak Brow Bar, możemy mieć pewność, że nie tylko zabieg będzie profesjonalny pod każdym względem. To również gwarancja, że lingeristka poinformuje nas o wszystkich zasadach pielęgnacyjnych na kolejne tygodnie. Wytłumaczy m.in. to, jak przez pierwszych kilka dni prawidłowo przecierać brwi wacikiem i nawilżać je wazeliną.

Skontaktuj się z nami