6 rzeczy, których po makijażu permanentnym robić nie możesz. Aktualizacja 2023

Z założenia makijaż permanentny ma być trwały. W większości przypadków powinien się utrzymać przez kilka lat. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Przyczyn tego może być wiele. Począwszy od braku profesjonalizmu w trakcie zabiegu, po typ cery. Bardzo duży wpływ ma także pielęgnacja i błędy, jakie możemy popełnić. Ma to szczególne znaczenie tuż po zabiegu. Czego robić nie wolno?

cosmetic-makeup

Przede wszystkim musimy mieć świadomość tego, że bezpośrednio po zabiegu brwi będą troszkę inne. Kolor będzie intensywniejszy, a przez pierwsze dwa tygodnie będzie blednąć. Jest to o tyle istotne, że jeśli wiemy, że czekają nas w najbliższych dniach ważne wydarzenia, lepiej z makijażem permanentnym poczekać. Oprócz tego jest kilka rzeczy, których też nie powinnyśmy robić, a które mają wpływ m.in. na trwałość. Prawidłowa pielęgnacja makijażu permanentnego i unikanie podstawowych błędów, dadzą doskonałe efekty.

stylizacja-brwi

1. Nie można malować brwi po makijażu permanentnym

Jeśli chcemy, by skóra mogła się jak najlepiej regenerować, do wygojenia makijażu permanentnego trzeba zrezygnować z malowania brwi.

Cienie, pomadki, kredki – o wszystkim z tej listy musisz zapomnieć do całkowitego wygojenia.

2. Nie mocz makijażu permanentnego

Przez pierwsze tygodnie po zabiegu barwnik się wypłukuje, a skóra regeneruje. Nie zapominajmy, że makijaż permanentny jest ingerencją w skórę, więc trzeba jej dać czas na to, by się zgoiła. Miejsca, których na pewno nie możesz odwiedzać to baseny i sauny.

Obecny w basenie chlor może być przyczyną podrażnień. Podobnie zresztą jak warunki panujące w saunie. Poza tym trzeba uważać na wszelkie zakażenia, a bardzo łatwo o nie w takich miejscach jak basen. Aby nie naruszyć barwnika, w ciągu dwóch tygodni od zabiegu nie wolno brwi w ogóle moczyć. Ten zakaz dotyczy zwłaszcza makijażu permanentnego ust.

fashion, model, woman-7319444.jpg

3. Poczekaj z opalaniem i solarium

Jeśli jesteśmy amatorkami promieni słonecznych i lubimy się opalać, będzie to zła wiadomość. Niestety po wykonaniu makijażu permanentnego brwi z opalaniem należy odczekać około miesiąca. 

Dlaczego to takie ważne? Barwnik na początku jest intensywniejszy i będzie nieco blednąć. Ekspozycja na promieniowanie słoneczne, czy w solarium może przyczynić się do powstawania trwałych przebarwień.

4. Wstrzymaj się z odżywką do brwi

Wydawałoby się, że w odżywkach nie ma żadnych składników drażniących, które mogłyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić. Pamiętajmy jednak, że w pierwszej kolejności to o skórę należy zadbać, bo to ona potrzebuje regeneracji. 

Na odżywki i preparaty zagęszczające brwi przyjdzie czas na przykład po miesiącu od wykonania zabiegu.

brow-henna
cosmetic-service

5.Uważaj z zabiegami kosmetycznymi

Tutaj ponownie musimy pamiętać o konieczności regeneracji skóry. W wielu kosmetykach są składniki aktywne, które mogą przyczynić się do powstania podrażnień. 

Szczególnie trzeba uważać na peelingi, w tym z kwasami. Nie tylko mogą skutkować podrażnieniami i przebarwieniami, ale też wpływają na mniejszą trwałość pigmentów wykorzystanych w trakcie robienia makijażu.

6. Nie rozdrapuj strupków!

Bezpośrednio po zabiegu brwi są nieco opuchnięte, mogą pojawić się drobne ranki. Na szczęście szybko to mija. Naskórek będzie się złuszczał i pojawią się strupki. 

To również jest całkowicie naturalne. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie wolno ich rozdrapywać. Pozwólmy skórze regenerować się w swoim tempie.

natural, skin, beautiful-4644374.jpg
dziewczyna-usmiecha-sie

A jak dbać o makijaż permanentny?

Już w trakcie wizyty powinnyśmy dostać dokładną instrukcję tego, w jaki sposób postępować z brwiami. Pielęgnacja makijażu permanentnego może być kluczowa, kiedy chcemy uniknąć przebarwień i cieszyć się trwałym efektem. 

Odwiedzając tak renomowany salon, jak Modestic, możemy mieć pewność, że nie tylko zabieg będzie profesjonalny pod każdym względem. To również gwarancja, że lingeristka poinformuje nas o wszystkich zasadach pielęgnacyjnych na kolejne tygodnie.