Stylizacja brwi henną czy makijaż permanentny? Co wybrać?

brwi-permanentne

Masz dość poświęcania mnóstwa czasu na makijaż brwi każdego dnia, a chcesz, by brwi wyglądały pięknie? Może nadeszła ta chwila, kiedy trzeba zwrócić się do profesjonalistki. Corocznie liczba klientek, które stawiają na usługi związane ze stylistyką brwi, rośnie. Do wyboru masz przede wszystkim hennę i makijaż permanentny. ​

Na pierwszy rzut oka można nie zauważyć różnicy w efekcie. Jednak jeśli się przyjrzeć obu zabiegom, to są one diametralnie różne. Są inne pod względem przebiegu, trwałości i ceny.

Stylizacja brwi henną

stylizacja-brwi

Zabieg ten uważa się za półtrwałą metodę barwienia. Oznacza to, że kolor nie zostaje na stałe, ale utrzymuje się znacznie dłużej niż przy makijażu z użyciem kredki. Efekt będzie widoczny przez około 2-3 tygodnie. Podczas stylizacji korzysta się z naturalnego barwnika, więc henna jest bezpieczna dla skóry. Nawet tej wrażliwej. W przeciwieństwie do makijażu permanentnego nie ma tutaj żadnej ingerencji w skórę, co z kolei wiąże się z tym, że jest to bezbolesne, a skóra nie musi się goić.

stylizacja-brwi

Jakie są zalety? Przede wszystkim nie będziesz musiała codziennie stać przed lustrem i pracować nad wyglądem łuków brwiowych. Oszczędzisz na tym mnóstwo czasu. Twoje brwi będą wyglądać naturalnie, a jednocześnie będą bardziej podkreślone. 

Aby rezultat cię zadowolił, lepiej iść do doświadczonej kosmetyczki, która nie tylko wie, w jaki sposób dobrać kolor barwnika, by wyglądał naturalnie, ale potrafi wymodelować brwi. Profesjonalistka najpierw dokładnie wykona demakijaż i będzie tonizować skórę. Następnie na 15 minut nałoży hennę. Efekt zabiegu jest natychmiastowy.

Makijaż permanentny brwi

To już jest trwały makijaż. Prawidłowo wykonany nie zostanie na zawsze, ale od kilku miesięcy do 5 lat. Wiele zależy od typu cery, barwników i linergistki. Tutaj również trzeba zwrócić uwagę na miejsce, do którego przyjdziesz. Linergistka musi mieć doświadczenie i stosować naturalne i bezpieczne barwniki. W przeciwnym razie możesz borykać się z takimi problemami, jak niebieskie brwi. Jest to większa ingerencja w skórę niż henna. 

Makijaż permanentny brwi przypomina nieco tatuaż, bo też igłą wprowadza się barwnik. Jednak zawsze jest on naturalny i z czasem efekt jest coraz bledszy. Chociaż profesjonalistka sięgnie po igły, nie musisz się obawiać bólu. Stosuje się specjalne znieczulenia, które w trakcie zabiegu można powtarzać.

brwi-permanentne

Wśród największych zalet jest przede wszystkim trwałość i oszczędność czasu. Nie tylko nie musisz poświęcać czasu na codzienny makijaż, ale też nie ma konieczności, by co kilka tygodni chodzić do gabinetu, aby podtrzymać efekt. Pomijając pierwsze tygodnie po zabiegu, kiedy skóra jest podrażniona i musi się zregenerować, nie musisz obawiać się wizyt w saunie, czy na basenie. Zawsze będziesz wyglądać idealnie, niezależnie od warunków.

A jak to wygląda cenowo?

Który zabieg jest droższy? Na pewno bez wahania powiesz, że makijaż permanentny brwi. W pewnym sensie tak jest. Cena wykonania makijażu permanentnego wynosi około 990 zł, natomiast stylizacja z użyciem henny raptem 65 zł. Ale idźmy dalej. Henna zmyje się po kilku tygodniach, a makijaż permanentny brwi nie. Jeśli zdecydujesz się na hennę brwi, to przy założeniu, że kosztuje 65 zł, a efekt utrzyma się przez 14 dni, to dzienny koszt wynosi 4,50 zł. Natomiast makijaż permanentny za 990 zł i utrzymujący się przez 365 dni, oznacza koszt dzienny 2,70 zł.

stylizacja-brwi

Jak widzisz odpowiedź na pytanie o opłacalność cenową, nie jest tak oczywista. Chcąc zaoszczędzić, powinnaś postawić na makijaż permanentny brwi, zwłaszcza jeśli wiesz, czego chcesz i oczekujesz trwałości. Koniecznie jednak wykonaj go w takim miejscu jak Brow Bar, aby mieć pewność, że zabieg przebiegać będzie prawidłowo, a efekt będzie taki, jakiego oczekujesz. Kiedy jednak nigdy nie próbowałaś niczego poza kredką i obawiasz się rezultatów i tego, jak będziesz czuć się w nowym kolorze albo chcesz czegoś tylko „na chwilę”, wypróbuj najpierw hennę. W ten sposób zyskasz pewność, czy zmiana koloru jest dla ciebie.

Skontaktuj się z nami