Artystyczna stylizacja brwi – jak przebiega? + VIDEO

stylist-makeup

Każdego dnia poświęcasz mnóstwo czasu na stylizację brwi, a efekt nie jest zadowalający? Może zainteresuje cię artystyczna stylizacja brwi połączona z farbowaniem henną. To jeden z zabiegów, które powinny znaleźć się w ofercie każdego dobrego salonu kosmetycznego.

Wiele kobiet samodzielnie stylizuje swoje brwi, ale niekoniecznie robią to dobrze. Aby brwi miały idealny i naturalny kształt potrzeba nie tylko wiedzy, ale też praktyki. Jednocześnie musisz wiedzieć, że artystyczna stylizacja brwi wcale nie musi się ograniczać do wymodelowania łuku brwiowego.

Rozważ także farbowanie brwi henną. To dużo trwalsze rozwiązanie niż zwykła kredka, a jednak bezpieczne i z czasem kolor zniknie. Artystyczna stylizacja brwi uzupełniona henną może być też próbą przed późniejszym makijażem permanentnym. 

Artystyczna stylizacja brwi – co po kolei?

stylizacja-brwi

Zapisując się na wizytę, bardzo łatwo zorientujesz się, czy masz do czynienia z profesjonalistką. Najpierw dokładnie przyjrzy się twarzy i konturom. Wyreguluje brwi, aby łuki były pięknie wymodelowane, a na koniec dobierze i wykona hennę.

Pomimo tego, że brzmi to stosunkowo prosto i nieskomplikowanie, nie bez powodu kobiety, które raz się zdecydują na zabieg w gabinecie, wracają regularnie, aby odświeżyć efekt.

Dlaczego modelować brwi w salonie?

henna-brwi

Każda twarz ma inne proporcje i rysy. Różne są też brwi, mają inny kształt, gęstość, kolor. Jedne panie mają kłopot, z tym że brwi są za gęste, a inne wprost przeciwnie. Do tego nie zawsze łuk brwiowy ma taką linię, która korzystnie wpływa na urodę.

Samodzielna regulacja brwi jest na pozór ekonomicznym rozwiązaniem. Jednak stosując nieodpowiednią technikę lub narzędzia, można łatwo uszkodzić łuk brwiowy, pojawią się ubytki albo deformacje. Poza tym brwi mogą być asymetryczne, na różnych wysokościach, a ich włoski rosną w inne strony.

W trakcie wizyty specjalistka najpierw dokładnie przyjrzy się temu, jak wygląda twarz, linia i kierunek rośnięcia włosków. Następnie sięgnie po pęsety i nożyczki, by nadać brwiom optymalną gęstość i kształt. Kiedy ten etap się zakończy, pora na hennę.

Czy zdecydować się na hennę?

brwi-rzesy

Idealnie wymodelowane brwi dodadzą atrakcyjności. Aby twarz uważano za piękną, musi być symetryczna. Jednak nadal rano będzie trzeba zająć się makijażem brwi. Chyba że zdecydujesz się na hennę. Korzystały z niej nawet Egipcjanki.

Dzięki hennie spojrzenie nabiera wyrazistości, poza tym nie musisz się obawiać na przykład deszczu. Artystyczna stylizacja brwi, którą uzupełnisz o farbowanie brwi, da nie tylko dużą satysfakcję. Cała twarz będzie wyglądać inaczej, a ty nie będziesz musiała rano stosować na przykład kredki.

Zobacz jak wykonujemy ten zabieg krok po kroku

Jednak nałożenie henny wcale nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać. Niestety często, kiedy kobiety chcą sobie ją zrobić same, brwi wcale nie wyglądają efektownie. Trzeba umiejętnie dobrać kolor, by podkreślał urodę i pasował do koloru włosów, a nie różnił się o kilka tonów.

Stawiając na usługi profesjonalnego salonu, można mieć gwarancję nie tylko tego, że kolor będzie perfekcyjnie dopasowany, ale też dobrze nałożony. Istotna jest dokładność i precyzja. Hennę przygotowuje się w sposób zalecony przez producenta, a następnie nanosi na łuk brwiowy.

Najpierw delikatnie pędzelkiem, by pokryć kolorem wszystkie włoski. Zaczyna się od strony nosa i przesuwa ku górze. Po kilku minutach hennę się zmywa, a na brwiach pozostaje piękny kolor.

Czy henna uczula?

makeup-proces

Jest jeszcze jeden powód, dla którego lepiej zrobić hennę w salonie – zdrowie. Niestety kupując proszki, czy żele w drogerii nikt się nie zastanawia nad tym, by wcześniej zrobić test, czy nie ma się uczulenia.

Henna jest raczej bezpieczna, ale jeśli ktoś ma alergię na któryś z jej składników, skutki są opłakane. Potrzebne są leki przeciwhistaminowe, może pojawić się ból, swędzenie, w skrajnych przypadkach pojawia się ryzyko utraty wzroku. Największy problem jest z henną sztuczną.

Podczas wizyty w gabinecie, osoba z doświadczeniem powinna dbać o przygotowanie kosmetyków wysokiej jakości, a także zweryfikować, czy nie pojawią się komplikacje po zabiegu. Decydując się na współpracę z naszym gabinetem, nie musisz się obawiać żadnych komplikacji, ani powikłań. Wiemy, jak ważna jest jakość henny i jej szczegółowy skład.

Cały zabieg stylizacji brwi wykonujemy z zastosowaniem najwyższych środków ostrożności, aby nasze klientki zawsze wychodziły z uśmiechem na ustach.

Skontaktuj się z nami