Makijaż permanentny – jak długo się utrzymuje?

brwi-permanentne

Pytanie o to, jak długo utrzymuje się makijaż permanentny, jest jednym z tych, które zadaje sobie każda kobieta, która planuje zabieg. Odpowiedź niestety nie jest jednoznaczna, bo efekt zależy od wielu czynników. Począwszy od wiedzy lingeristki i barwników, jakich używa, po typ i kondycję skóry

Na makijaż permanentny brwi i  ust decyduje się coraz więcej kobiet, co jest wynikiem spektakularnych rezultatów, jakich można się spodziewać po wizycie w gabinecie. Nie trzeba poświęcać rano czasu na makijaż, nie trzeba się również obawiać tego, że spłynie podczas niepogody, na siłowni, czy basenie. 

Zawsze można wyglądać pięknie, ale jak długo? Chociaż mówi się, że jest to makijaż trwały, to nie zostaje na zawsze.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

makijaz-permanentny

Dla jednych kobiet będzie to dobra wiadomość, dla innych niekoniecznie – makijaż permanentny nie jest na zawsze! Z czasem kolor blednie. Jeśli ma się nadzieję, że wystarczy zrobić makijaż raz, to można poczuć zawód. Chociaż zabieg może kojarzyć się nieco z tatuażem, nie jest to tatuaż. 

Warto jednak spojrzeć na to z tej perspektywy. Kiedy efekty znikną, można zrobić nowy makijaż, inny, zgodny z aktualną modą. Poza tym, jeśli utrzymuje się dłużej, może się znudzić, a dzięki temu, że jest jedynie na pewien okres, można odświeżyć swój wizerunek.

W zależności od wielu czynników makijaż może utrzymywać się od kilku miesięcy aż do 5 lat. Jednak kilkumiesięczna trwałość to raczej skrajne przypadki, a przeciętnie jest to od 2 do 5 lat. 

Rozpiętość czasowa jest zatem całkiem spora i nie zawsze da się przewidzieć, w jakiej grupie się znajdziemy. Mimo to są takie aspekty, na które ma się wpływ. Przede wszystkim chodzi tutaj o codzienną pielęgnację i styl życia.

Technika i barwniki, a trwałość makijażu

permanent-makeup

Kobieta, która powierza swoją twarz lingeristce, chce po prostu pięknie wyglądać, nie zastanawia się nad tym, w jaki sposób przebiega zabieg. Tymczasem pod pojęciem makijażu permanentnego kryje się wiele różnych metod jego wykonania. Zarówno przy makijażu ust, jak i brwi używa się różnych urządzeń. 

Mogą one stosować jedną lub parę igieł, do tego mogą być inne ostrza. Bardzo ważna jest głębokość, na jaką wprowadza się barwnik. Im większa, tym dłużej utrzyma się makijaż.

 Ale uwaga – jeśli barwnik wprowadza się zbyt głęboko, to nie tylko makijaż zostawi ślady na zawsze, ale nie będzie zbyt efektowny, bo dochodzi do naruszenia naczyń krwionośnych i może pojawić się niebieska poświata.

makijaz-permanentny-brwi

Nie bez znaczenia jest też sam typ barwników. Tutaj dużą rolę odgrywa miejsce, w jakim wykona się makijaż permanentny. Warto wcześniej zweryfikować opinie, a bezpośrednio przed zabiegiem, również to, jakich się używa pigmentów. 

Muszą być znanych i renomowanych firm, a w ich składzie nie może być żadnych metali ciężkich. Absolutnie nie wolno używać także zwykłych barwników do tatuażu. 

Dzięki temu, że sprawdzi się to wszystko, zyskuje się pewność, że makijaż będzie dobrze wyglądać, będzie trwały, ale jednocześnie nie zostawi niechcianych śladów i kolorów na zawsze. Bezpośrednio po zabiegu brwi i usta mogą być ciemniejsze, ale nie należy panikować, bo z czasem kolor nieco zblednie.

Na co wpływu nie ma?

brwi-permanentne

Każdy typ skóry wiąże się z innym funkcjonowaniem na poziomie komórkowym. Inaczej przyjmuje barwnik, w innym tempie się złuszcza i regeneruje. Inna jest też produkcja sebum. Ma to duże znaczenie w tym, jak długo będzie się utrzymywać makijaż. 

Nie ma się na to zbyt dużego wpływu i nie warto porównywać makijażu z osobą o innym typie skóry. Najlepiej zapytać lingeristki, która może oszacować orientacyjną trwałość. Tak samo nie ma się wpływu na przebyte choroby i niektóre leki, które także mogą mieć duże znaczenie.

A na co ma się wpływ?

Wpływ ma się przede wszystkim na styl życia i codzienne zabiegi kosmetyczne. Chcąc, by makijaż utrzymał się dłużej, raczej nie powinno się zbyt często opalać, bo to przyspiesza rogowacenie i odnowę naskórka. 

Ponadto trzeba używać kremów z mocniejszym filtrem. Jeśli natomiast chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, to szkodliwe jest intensywne złuszczanie i na przykład mocne peelingi.

brwi-permanentne

Oprócz tego to klientka decyduje, gdzie będzie zabieg, a od tego, w jakim salonie wykona się makijaż permanentny, wiele zależy. Ma to duże znaczenie m.in. dla bezpieczeństwa i trwałości. 

Wybierając tak profesjonalne miejsce, jak nasz gabinet, zyskuje się gwarancję, że trafia się pod opiekę fachowca. Lingeristka nie tylko ma wiedzę i doświadczenie, ale potrafi prawidłowo dobrać metodę, aby uzyskać pożądany efekt. 

Oprócz tego stosujemy jedynie dobre, rekomendowane barwniki, więc nie trzeba się obawiać o to, czy kolor będzie odpowiedni i trwałość taka, jaka powinna być przy makijażu.

Skontaktuj się z nami

Bon 100zł na wymarzony makijaż permanentny

Zapraszam Cię na wizytę do mojego salonu w Warszawie!

Wpisz swoje dane i uzyskaj 100zł zniżki na zabieg makijażu permanentnego.