Makijaż permanentny brwi – co zrobić, kiedy brwi są niebieskie? + VIDEO

brwi-permanentne

Każda kobieta, która decyduje się na makijaż permanentny brwi, chce, by jej brwi miały idealny kształt i kolor. Niestety nie zawsze tak jest, a skutki czasem są trudne do usunięcia. Z tego względu lepiej od razu wiedzieć, jak zapobiegać nieprawidłowościom. Jeśli jednak jest za późno, a brwi już mają odcień niebieski, można sięgnąć po jedną z technik, która pozwoli się tego pozbyć.

Konsekwencje źle wykonanego makijażu permanentnego brwi mogą być różne. Najczęściej chodzi o nieodpowiedni kształt lub kolor niebieski. Przyczyn tego jest co najmniej kilka.

Kto robi makijaż permanentny brwi — sprawdź salon i stosowane w nim barwniki

brwi-permanentne

Efekt jest zależny od tego, jak doświadczona osoba wykonuje makijaż permanentny brwi i jakie w tym celu stosuje barwniki. Niestety, jeśli barwnik jest niskiej jakości, ma nieodpowiedni skład lub jest dobrany nieprawidłowo, pojawiają się niechciane kolory. W trakcie zabiegu lingeristka wprowadza pod skórę pewną ilość barwnika. Jeśli usługa makijażu jest podejrzanie tania, należy zachować czujność. 

Przed zabiegiem można poprosić o pokazanie preparatu. Powinien być znanego producenta, co wcześniej można zweryfikować, chociażby przeczesując wyszukiwarkę. Poza tym nie może być w nim żadnych metali ciężkich. To właśnie one odpowiadają za pojawienie się niebieskiego odcienia. 

Dobry barwnik, ale zła aplikacja

To, że makijaż permanentny brwi jest wykonany z użyciem dobrych barwników, nie jest jeszcze gwarancją, że nie pojawi się na skórze zły kolor. Liczy się również doświadczenie linergistki i tutaj warto posiłkować się opiniami na jej temat, tym, jakie kończyła kursy, jakie ma certyfikaty. Jest to istotne, aby wybrać barwnik pod kątem karnacji klientki. Każda osoba ma inną skórę i nie ma jednego barwnika, który zawsze będzie wyglądać tak samo. 

Równie ważne, jak kolor barwnika jest to, że trzeba umieć go aplikować na odpowiedniej głębokości. Jeśli w trakcie robienia makijażu wprowadzi się go zbyt głęboko, wtedy może dojść do uszkodzenia naczyń krwionośnych. W efekcie może pojawić się niebieska poświata.

Zobacz prawidłową technikę wykonania makijażu permanentego brwi

Co zrobić, kiedy niebieskie brwi stały się faktem?

Nie ulega wątpliwości, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Niestety niebieskie brwi wcale nie są rzadkim zjawiskiem, a kobiet, które nieświadome zagrożenia skorzystały z usług mało doświadczonej osoby, jest sporo. Pozbycie się niebieskiej poświaty jest trudne, ale nie niewykonalne!

Złą wiadomością jest to, że niebieski odcień już zostanie i sam nie zniknie. Rozwiązania w tej sytuacji są dwa. Kolor można usunąć laserem albo zastosować inny barwnik, który zakryje niechciany odcień. Najlepszą skuteczność daje laserowe pozbycie się pigmentu. Jednak jest to inwazyjny zabieg. Następnie nanosi się barwnik o ciepłym odcieniu.

brwi-permanentne

Mniej inwazyjna jest korekta ciepłym kolorem barwnika. W pierwszej kolejności nanosi się barwnik do kamuflażu, który ma za zadanie zakryć niebieski odcień. Następnie wprowadza się cieplejszy odcień, a brwi będą wyglądać dobrze. Minusem jest to, że z czasem makijaż permanentny brwi schodzi i ponownie niebieski stanie się widoczny, więc zabieg trzeba będzie powtórzyć.

Co możemy zaproponować?

Jako jedyny salon w Rzeszowie udzielamy gwarancji na Twój makijaż permanentny brwi. Możesz mieć pewność, że kolor Twoich nowych brwi permanentnych nie zmieni się na niebieski, zielony lub jakiś inny dziwny kolor.

W innym przypadku zwrócimy Ci pieniądze.

Decydując się na kontakt z naszym salonem, można mieć pewność, że makijaż będzie dopracowany pod każdym względem. Powierzenie swoich brwi profesjonaliście oznacza inwestycję w piękny makijaż, bez efektu niebieskich lub zielonych brwi. Kiedy jest już za późno i makijaż przeprowadzono w innym miejscu i wymaga korekty, również można zgłosić się do nas. Jeśli będzie istniała opcja skorygowania koloru lub kształtu, na pewno pomożemy. 

Niejednokrotnie pomogliśmy poprawić niedociągnięcia, a Klientki mogą się w pełni cieszyć swoim makijażem. Jednak w każdym przypadku mamy do czynienia z innymi problemami, dlatego też postępowanie w konkretnych przypadkach wygląda indywidualnie. Ważne, by efekt spełnił oczekiwania, więc całość omawiamy podczas wizyty w naszym salonie.

Zapraszamy również Ciebie do nas!

Skontaktuj się z nami