Niebieskie lub grafitowe brwi po permanentnym? Co z tym zrobić?

niebieskie brwi po permanentnym

Każda kobieta, która poddaje się zabiegowi makijażu permanentnego brwi, ma nadzieję, że uzyska idealny kształt i kolor swoich brwi. Niestety, czasami końcowy efekt jest daleki od ideału, a skutki źle wykonanego makijażu permanentnego mogą być trudne do usunięcia.

Jednym z najczęstszych problemów jest pojawienie się niebieskiego odcienia na brwiach, co jest wyjątkowo nieestetyczne. Jeśli już tak się stanie, istnieją jednak sposoby, aby temu zaradzić.

Sprawdź salon i stosowane w nim barwniki

Efekt jest zależny od tego, jak doświadczona osoba wykonuje makijaż permanentny brwi i jakie w tym celu stosuje barwniki. Niestety, jeśli barwnik jest niskiej jakości, ma nieodpowiedni skład lub jest dobrany nieprawidłowo, pojawiają się niechciane kolory. W trakcie zabiegu lingeristka wprowadza pod skórę pewną ilość barwnika. Jeśli usługa makijażu jest podejrzanie tania, należy zachować czujność. 

Przed zabiegiem można poprosić o pokazanie pigmentu. Powinien być znanego producenta, co wcześniej można zweryfikować, chociażby przeczesując wyszukiwarkę. Poza tym nie może być w nim żadnych metali ciężkich.

Zobacz prawidłową technikę wykonania makijażu permanentego brwi

Dobry barwnik, ale zła aplikacja

To, że makijaż permanentny brwi jest wykonany z użyciem dobrych barwników, nie jest jeszcze gwarancją, że nie pojawi się na skórze zły kolor. Liczy się również doświadczenie linergistki i tutaj warto posiłkować się opiniami na jej temat, tym, jakie kończyła kursy, jakie ma certyfikaty. Jest to istotne, aby wybrać barwnik pod kątem karnacji klientki. Każda osoba ma inną skórę i nie ma jednego barwnika, który zawsze będzie wyglądać tak samo. 

Równie ważne, jak kolor barwnika jest to, że trzeba umieć go aplikować na odpowiedniej głębokości. Jeśli w trakcie robienia makijażu wprowadzi się go zbyt głęboko, wtedy może dojść do uszkodzenia naczyń krwionośnych. W efekcie może pojawić się niebieska poświata.

Co zrobić, kiedy niebieskie brwi stały się faktem?

W Modestic jesteśmy specjalistami od trudnych przypadków.

Pozbycie się niebieskiej poświaty jest trudne, ale nie niewykonalne!

Rozwiązania w tej sytuacji są dwa. Kolor można usunąć laserem albo zastosować inny barwnik, który zakryje niechciany odcień. Najlepszą skuteczność daje laserowe pozbycie się pigmentu.

Co możemy zaproponować?

Po wizycie w naszym salonie możesz mieć pewność, że kolor Twoich nowych brwi permanentnych nie zmieni się na niebieski, zielony lub jakiś inny dziwny kolor.

A jeśli masz już makijaż permanentny, który chcesz usunąć, to daj nam znać.