Każda kobieta, która decyduje się na trwały makijaż, chce wyglądać pięknie i atrakcyjnie. Nie można jednak zapominać, że są też przeciwwskazania makijażu permanentnego. Zdarzają się sytuacje, w których nie tylko nie uzyska się oszałamiającego efektu, ale można zaszkodzić swojemu zdrowiu. W jakich sytuacjach należy przesunąć zabieg lub całkowicie z niego zrezygnować?
Przede wszystkim należy pamiętać, że makijaż permanentny jest dość poważną ingerencją w skórę. Dochodzi tutaj do przerwania ciągłości naskórka i wprowadzenia barwnika. Z tego względu przed jego rozpoczęciem lingeristka powinna zweryfikować, czy nie pojawiają się jakieś przeciwwskazania makijażu permanentnego. Decydując się na zabieg w dobrym salonie, można mieć pewność, że profesjonaliści będą w stanie ocenić to, czy istnieje jakieś zagrożenie.
Dlaczego przy ciąży i karmieniu lepiej zrezygnować?
Jednym z podstawowych jest ciąża. Choć mówi się, że ciąża chorobą nie jest, to stres, znieczulenie i każdy preparat, jaki wprowadza się do organizmu kobiety, może mieć wpływ na nienarodzone dziecko. Oprócz tego, w okresie ciąży kobieta staje się bardziej wrażliwa, to znaczy, że łatwiej o podrażnienia i reakcje alergiczne.
Na makijaż permanentny nie powinny się decydować również mamy karmiące. Przede wszystkim przed i po zabiegu przyjmuje się leki zapobiegające opryszczce, a ich składniki mogą przeniknąć do mleka, które następnie trafia do dziecka. Poza tym stres może negatywnie wpłynąć na laktacje.
Zdrowotne przeciwwskazania makijażu permanentnego
Ponadto przeciwwskazaniami są różnego rodzaju infekcje bakteryjne i wirusowe. Lingeristka powinna odmówić zabiegu na przykład przy opryszczce, katarze, czy różnych stanach zapalnych. W takich przypadkach wystarczy jedynie poczekać, przełożyć wizytę do całkowitego wyleczenia. Jednak są też przeciwwskazania makijażu permanentnego, które niestety są zakazane na dłużej lub całkowicie. Należą do nich na przykład łuszczyca, epilepsja, problemy z krzepliwością krwi, nowotwory, nadciśnienie, cukrzyca, przyjmowanie żelaza lub sterydów. Alergia na którykolwiek ze składników barwnika też jest przeszkodą.
Chociaż wyglądałoby na to, że mając jakiekolwiek dolegliwości lub będąc po chorobie, nie można zapisać się na makijaż permanentny, nie zawsze tak jest. Jednak samodzielnie o tym się nie decyduje. Mając wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, warto skonsultować się z lekarzem. Ważne, by przy problemach zdrowotnych nie podejmować takiej decyzji na własną rękę, nie można jej też ukrywać przed lingeristką, bo skutki mogą być tragiczne.
Nie tylko problemy zdrowotne stoją na przeszkodzie!
Co ciekawe, przeciwwskazania makijażu permanentnego nie muszą dotyczyć stricte problemów zdrowotnych. Jeśli ma się już ustalony termin w gabinecie, wcześniej nie należy się opalać. Przez świeżą opaleniznę wizytę będzie trzeba odroczyć w czasie. Tak samo należy odczekać po wielu zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Przykładem jest zabieg z kwasem hialuronowym lub botoks. Tak samo przeszkodą mogą być odżywki na porost brwi i rzęs, a także sztuczne rzęsy.
W dobrym salonie nie musisz się niczego obawiać!
Jeśli pójdzie się do lingeristki bez doświadczenia, osoby, która dopiero się uczy, to może się okazać, że nie zna wszystkich przeciwwskazań. Poza tym nie każda osoba jest uczciwa, więc niekoniecznie zwróci uwagę na to, że lepiej zabieg przełożyć. Z tego względu lepiej od razu zgłosić się do renomowanego salonu, takiego jak nasz. W przypadku kiedy pojawiają się wyraźne przeciwwskazania makijażu permanentnego lub jakiekolwiek wątpliwości, Klientka jest o tym poinformowana. Chcemy, aby wszystkie Klientki były zadowolone i nie miały żadnych skutków ubocznych. Dlatego też z dużą dbałością podchodzimy do wszystkich czynności, jakie z makijażem permanentnym wiążą. Także przed zabiegiem.