Pierwsza korekta po makijażu permanentnym brwi. Wszystko, co musisz wiedzieć.

makijaż permanentny plamkaaa

Nie ulega wątpliwości, że brwi to niezwykle ważny element odpowiadający za estetykę twarzy – ich kształt, wielkość oraz kolor mocno wpływają na nasz wygląd. Niekiedy, między innymi przez swoje nieidealne ułożenie, występujące ubytki czy chociażby uciążliwą codzienną pielęgnację są źródłem zmartwień. Jest jednak sposób, by zaradzić wszystkim tym przykrościom! Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą skutecznie i długotrwale poprawić wygląd swoich brwi. 

Zabieg ten umożliwia osiągnięcie wymarzonego modelunku, kształtu łuków i wzmocnienie koloru. Wszystko to wedle życzenia klientki i bez konieczności codziennego uporczywego korygowania. Jak jednak w życiu bywa, wymarzony efekt rzadko jest dostępny na wyciągnięcie ręki, dlatego tak ważna w wykonaniu makijażu permanentnego jest jego korekta. 

Zabieg korygujący podrasuje i wzmocni długotrwały efekt. Co zatem musisz wiedzieć o pierwszej korekcie po wykonanym makijażu permanentnym brwi? Na te i inne najczęściej zadawane pytania odpowiadamy poniżej.

Agnieszka z Modestic opowiada o pierwszej korekcie

Czym jest makijaż permanentny brwi?

To wciąż rosnący na popularności zabieg będący idealną alternatywą dla kobiet, które chcą uchronić się przed codziennym malowaniem. Największym atutem makijażu permanentnego jest jego trwałość. Wprowadzany pod skórę cieniutką igłą pigment, który wypełnia przestrzeń między włoskami, utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat, ale to zależy między innymi od rodzaju skóry. Dzięki temu nie straszne mu wszelkiego rodzaju kosmetyki, woda morska, pot czy rzęsisty deszcz. 

Dlaczego tak ważna jest korekta po zabiegu?

Makijaż permanentny to wygodne rozwiązanie gwarantujące długotrwały efekt, ale to wymaga etapów. Pamiętaj, że metoda ta wprowadza widoczne i długotrwałe zmiany na skórze, stąd ważne, by dokładnie oraz świadomie przemyśleć, jaki wygląd chcesz uzyskać. I właśnie po to jest korekta! Makijaż permanentny to proces, w którym stopniowo uzyskuje się zadowalający rezultat. 

Po pierwszym, wstępnym zabiegu, w którym barwnik wstrzykiwany jest pod skórę, klientka ma czas, by oswoić się z wprowadzanymi zmianami – czy na pewno kształt, który wybrała i który uzyskała linergistka jest tym pożądanym? Czy kolor nie jest zbyt jasny lub zbyt ciemny? Obawy o to, czy nowe brwi spełnią Twoje oczekiwania są jak najbardziej zrozumiałe. Aby temu zaradzić, najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest rozbicie zabiegu na dwie wizyty w salonie – pierwszą i korygującą. 

Podczas pierwszej najlepiej wybrać delikatniejszy, subtelniejszy kształt oraz łagodniejszy kolor, by przy korekcie odważniej wprowadzać upragnione zmiany. Nie przejmuj się, jeśli uważasz, że bezpośrednio po pierwszym zabiegu makijaż wydaje się być zbyt mocny. To normalne – naskórek będzie się łuszczył przez kolejne dni, by po dwóch tygodniach brwi uzyskały swój zamierzony odcień. 

Warto mieć również na uwadze, że po pierwszym zabiegu na skórze pozostaje od 40 do 70% koloru. Na korekcie możesz go wedle życzenia ochłodzić lub ocieplić. To wygodne i bezpieczne oraz uchroni Cię przed nieprzyjemnymi rozczarowaniami.

makijaz permanentny gojenie

Kiedy najlepiej wykonać korektę?

Dzięki miejscowemu znieczuleniu wykonanie makijażu permanentnego jest w pełni bezbolesne. Wciąż jednak wiąże się to z bezpośrednią ingerencją w skórę. Nieodłącznym tego elementem są więc niewielkie podrażnienia, przy których naskórek potrzebuje czasu na regenerację. Jest to całkowicie naturalny element całego procesu i nie należy się go obawiać. Zmiany te nie będą na tyle widoczne, byś musiała ukrywać się przed światem. 

Niemniej z zaplanowaniem następnej wizyty trzeba poczekać, by skóra odetchnęła, odbudowała się i była gotowa na kolejne upiększania. Na całkowite wygojenie naskórka wokół brwi należy czekać 30 dni. Korektę makijażu permanentnego najlepiej zatem wykonać maksymalnie do 60 dni od daty pierwszego zabiegu u linergistki. 

Czy korekta jest obowiązkowa?

Korekta makijażu permanentnego brwi nie jest obowiązkowa we wszystkich przypadkach. Prawie zawsze jednak jest ona zalecana, po to by dopieścić, udoskonalić lub nałożyć ewentualne poprawki. Najlepiej więc zwrócić się w tej kwestii do osoby najbardziej kompetentnej, czyli do linergistki, u której wykonywałaś zabieg. 

Po odpowiednim czasie wskaże ona, czy korekta jest wymagana. Pamiętaj jednak, że każda klientka to inny rodzaj skóry, a co za tym idzie inna reakcja na gojenie. Linergistka nie zawsze jest w stanie idealnie i równomiernie wprowadzić barwnik pod skórę, dlatego tak ważna jest korekta, podczas którego uzupełniane są ewentualne ubytki. 

Co więcej, nawet delikatne wzmocnienie stylizacji sprawi, że efekt idealnych brwi utrzyma się na dłużej. A przecież o to w właśnie chodzi – byś mogła cieszyć się pięknymi, naturalnie wyglądającymi brwiami jak najdłużej się da! 

Skontaktuj się z nami