Na czym polega laminacja brwi i kiedy warto z niej skorzystać? Aktualizacja 2023

laminowanie-brwi

Wydawałoby się, że zabiegi związane z koloryzacją i stylistyką brwi są już kompletne i niczego nowego nie można wymyślić. A jednak pojawił się nowy zabieg, który od razu podbił serca kobiet. Laminacja brwi jest w ostatnim czasie prawdziwym hitem! Na czym polega i komu się to zaleca?

Czasem obojętnie ile wysiłku włoży się w codzienną pielęgnację brwi, to nie prezentują się one najlepiej. Nie pomoże też sięgnięcie po kredkę. Wystarczy, że włoski rosną w różne strony i już proporcje i estetyka się zaburzają.

Chęć poradzenia sobie z tym problemem jest jednym z powodów, dla których laminacja brwi jest właśnie dla ciebie!

Kiedy wziąć pod uwagę laminację brwi?

Rozważ ten zabieg, jeśli jedną z twoich bolączek są cienkie lub wąski brwi. Jeśli będziesz nieumiejętnie posługiwać się kredką, to brwi będą wyglądać sztucznie. Niekoniecznie też chcesz od razu robić makijaż permanentny. Tymczasem laminacja brwi jest nieinwazyjne, bezbolesne, a twoje brwi będą grubsze nawet o 100%! Brzmi świetnie?

Obok mało estetycznego układania się włosków przy stylizacji, kłopotem jest kierunek, w jakim rosną. Mogą one rosnąć na przykład w dół, przez co też nie wyglądają ładnie. I tutaj również zabieg będzie pomocny, bo w prosty sposób zyskają optymalny i atrakcyjny kształt. Skorzysta na tym nie tylko spojrzenie, ale cała twarz. 

cosmetic-makeup

Zainteresuj się laminacją także wtedy, kiedy szukasz skutecznego sposobu na regenerację. Ten zabieg to w zasadzie 2 w 1 – dbałość o przepiękny wygląd i stylizację brwi, z odżywianiem włosków i ich regeneracją od samych cebulek.

brwi-laminacja

Na czym polega zabieg?

Podczas laminacji brwi wykorzystuje się działanie kwasu tioglikolowego. Pod wpływem jego działania, łuski włosków się otwierają. Wtedy też sięga się po odpowiednie preparaty jak oleje roślinne, czy keratyna.

W ten sposób łatwiej można wymodelować kształt i kierunek wzrostu brwi. Warto zauważyć, że stosowane związki wykazują też działanie okluzyjne, co oznacza, że poprawiają elastyczność włosków i ich ogólną kondycję. Brwi są optymalnie natłuszczone, przez co lśnią naturalnym blaskiem.

laminacja-proces
laminacja-brwi-efekt

Istotne jest, aby po zabiegu pielęgnować brwi także w domu. W sprzedaży są nawet specjalne kosmetyki do stosowania po laminacji brwi. Sięgając po nie, możesz mieć pewność, że efekt utrzyma się na dłużej, a włoski będą mieć mocniejsze cebulki. Dzięki temu włoski będą zdrowsze. Kiedy będziesz w gabinecie, zabieg możesz uzupełnić o regulację brwi i hennę.

Gdzie można zrobić laminację brwi?

Napewno nie w Modestic! 😀 

Przez bardzo długi czas mieliśmy ten zabieg w swojej ofercie, natomiast od kilku lat już stawiamy tylko i wyłącznie na naturalne i trwałe makijaże permanentne!

Więc już nie robimy laminacji brwi, ale za to oferujemy bezpieczne usuwanie starych makijaży permanentnych, co pozwala na wprowadzenie pożądanych zmian w swoim wyglądzie.