Korekta brwi permanentnych po latach. Co musisz wiedzieć?

makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi zszedł?

Makijaż permanetny to przygoda, którą zaczęłaś już jakiś czas temu? Cieszysz się wciąż trwałym i zadowalającym efektem jak po wyjściu z salonu, czy jednak kolejne przeglądanie się w lustrze sprawia, że z tęsknotą wspominasz swoje brwi sprzed roku? Nie ma powodów do obaw – makijaż permanentny, choć trwały, nie utrzymuje się na skórze w nieskończoność. 

To naturalne, że kolor z czasem blednie, tracąc na wyrazistości. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat, jednak to zależy od wielu czynników, między innymi od metody wykonania, użytego barwnika, kondycji i typu skóry po codzienną pielęgnację.

Sekretem jest odświeżenie brwi permanentnych u linergistki, która przywróci brwiom ich dawną świetność lub, jeśli klientka sobie tego zażyczy, nada im zupełnie nowy, wyjątkowy look poprzez zmianę kształtu i modyfikację koloru.

Jak wyglądają brwi permanentne po latach?

Odpowiedź na pytanie, jak długo makijaż permanentny utrzymuje się na skórze, może rozczarować. Choć jest to zabieg zapewniający solidny i trwały efekt, nie będzie on trwał wiecznie. Nie jest to zaś tatuaż, jak często podpowiadają skojarzenia, który pozostaje na skórze na trwałe. Różnica polega na głębokości wszczepienia pigmentu – w przypadku makijażu permanentnego są to płytsze warstwy skóry, przez co kolor utrzymuje się o wiele krócej niż tatuaż. Jedna wizyta u linergistki nie załatwia sprawy. 

Warto jednak wziąć pod uwagę, że ma to swoje wyraźne plusy – kiedy odcień będzie stopniowo blednąć, możesz na nowo puścić wodzę fantazji i dobrać nowy kształt podkreślający łuki brwiowe, który w nietypowy, interesujący sposób odświeży Twój wizerunek! Nie zapominajmy, że brwi to ten element twarzy całkowicie zmieniający nasz wygląd. Warto więc w nie dobrze zainwestować!

makijaż permanentny brwi
makijaż permanentny brwi

Czy warto zdecydować się na dopigmentowanie makijażu?

Warto przypomnieć, że korekta po pierwszym zabiegu nie jest niezbędna, ale prawie zawsze jest zalecana – linergistka ma możliwość nałożenia koniecznych poprawek, udoskonalenia i utrwalenia efektu, byś mogła się nim cieszyć przez dłuższy czas. Korektę po pierwszym wprowadzeniu barwnika pod skórę wykonuje się maksymalnie do 60 dni od dnia zabiegu – istotny jest tutaj okres gojenia i odbudowywania się naskórka po ewentualnych podrażnieniach. Zazwyczaj trwa on 30 dni, ale jest to naturalny proces, którym nie trzeba się martwić. 

Nawet ta pierwsza, uzupełniająca korekta nie sprawi, że makijaż będzie wieczny i niezmywalny. Niestety, odpowiedź na pytanie, jak długo będziesz mogła cieszyć się efektami, nie jest jednoznaczna. Wiemy jednak, że każda kolejna korekta wykonana przez linergistkę zapewni Ci powrót do idealnych brwi! Korekta makijażu permanentnego wykonywana po roku od pierwszego zabiegu nie jest wymagana. Trzeba mieć jednak na uwadze, że kolor będzie stopniowo blednąć, aż całkowicie zniknie, a kształt będzie delikatnie się zwężać. 

Decyzję, czy i kiedy wykonać drugą korektę brwi najlepiej pozostawić osobie najbardziej kompetentnej, czyli linergistce, u której wykonywałaś pierwszy zabieg. Kluczem do uzyskania odpowiedzi będzie jednak Twoje samopoczucie związane z wyglądem Twoich brwi, ich kondycją oraz tym, czy intensywność odcienia jest dla Ciebie wciąż zadowalająca. Pamiętaj jednak, że nie warto decydować się na korektę brwi, jeśli są one wciąż mocne i wyraźne. Kolor najlepiej i najbezpieczniej uzupełnić wtedy, kiedy jest już wyblakły oraz wypłowiały, co daje największe szanse na osiągnięcie upragnionego odcienia. 

Zabieg korygujący pozwoli Ci również poprawić lub zmodyfikować kształt, który po roku może delikatnie się zmienić. Pamiętaj, że makijaż permanentny to proces, który stopniowo przybliża do ideału. Aby cieszyć się długotrwałym rezultatem, należy mieć na uwadze, że korekta to nieodłączny element na drodze do pięknych brwi!

makijaż permanentny brwi

Jak wygląda korekta po roku, latach, 5 latach?

Jeśli Ty i Twoja linergistka zgodnie stwierdzicie, że to już odpowiedni czas na odnowienie Twoich brwi, warto być świadomym tego, jak ta wizyta będzie wyglądać, czego się po niej spodziewać i czym się będzie różnić od poprzednich. Właściwie różnic nie ma zbyt wiele – korekta makijażu permanentnego wykonywana po roku jest przeprowadzana na tych samych zasadach co pierwszy zabieg. 

Pod Twoją skórę cienką igłą zostanie wprowadzony pigment, który wypełni ubytki, wyraźnie wzmocni intensywność koloru oraz skoryguje kształt. Jak w pierwszym przypadku, tak i tu rezultat nie będzie na stałe. Linergistka odświeży i zregeneruje jednak Twoje brwi na tyle, byś przez długie miesiące nie musiała się nimi przejmować.

Co się stanie, jeśli nie wykonasz korekty?

Pierwszy zabieg wykonania makijażu permanentnego nie zapewnia efektu na całe życie, dlatego jeśli chcesz przedłużyć żywotność Twoich wystylizowanych brwi, niezbędne są korekty. Powód jest prosty – kolor pigmentu będzie wolno, ale stopniowo słabnąć, aż całkowicie zniknie, czego chcemy uniknąć za wszelką cenę! Powolnemu blaknięciu może zapobiec jedynie korekta. Nawet delikatne wzmocnienie stylizacji sprawi, że oczekiwany rezultat utrzyma się na dłużej. Kiedy warto się wstrzymać od korekty? 

Na przykład wtedy, kiedy znudził Ci się Twój dotychczasowy wygląd brwi i czujesz, że jego zmiana będzie ciekawą ingerencją w Twój image. Rok to długi okres czasu, tym bardziej dla mijających trendów, które dynamicznie się zmieniają, nie oszczędzając nawet makijażu permanentnego! Możliwe, że po dłuższym czasie zechcesz wypróbować czegoś nowego. Warto wtedy poczekać, aż kolor wyraźnie straci na intensywności. 

Gdy to nastąpi, umów się na wizytę, by linergistka, po uprzednim dokładnym przyjrzeniu się Twoich rys twarzy i proporcji, mogła zaproponować Ci nowy wzór. Wykona na skórze rysunek, który po Twojej akceptacji zostanie wypełniony barwnikiem. Cały ten proces sprawi, że widoczną efektowną zmianą będziesz się cieszyć przez następne długie miesiące, a kolejne przeglądanie się w lustrze stanie się pokusą nie do zaspokojenia!

makijaż permanentny brwi