Naturalność jako trend w makijażu permanentnym brwi 2020

makeup-brow

Co roku mamy do czynienia z nowymi trendami. Dotyczy to garderoby, fryzury i makijażu, w tym makijażu permanentnego. Makijaż permanentny jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które zyskuje na popularności. Sprawdźmy zatem, na czym polega i w jakiej odsłonie będzie najmodniejszy.

W zależności od różnych czynników, w tym typu skóry, makijaż permanentny utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat. Z tego względu, że zostanie z nami na dłużej, trzeba się głębiej zastanowić nad tym, jak będzie wyglądać.

Co to jest makijaż permanentny?

girl-makeup

W największym skrócie można powiedzieć, że makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych pigmentów. Cały proces można przyrównać do tatuażu, ale w przeciwieństwie do niego, makijaż permanentny nie zostaje na zawsze. Przede wszystkim barwnik wprowadza się w płytsze warstwy skóry, co sprawia, że efekt jest znacznie delikatniejszy niż przy tatuażu. Druga sprawa, korzysta się z innych typów barwników. Powierzając wykonanie usługi profesjonaliście, można zyskać pewność, że makijaż będzie wykonany prawidłowo, bez efektu niebieskiej skóry i zejdzie po kilku latach.

makeup-brow

Chociaż my jako klientki salonów kosmetycznych mówimy ogólnie o makijażu permanentnym, to w rzeczywistości linergistka stosuje co najmniej kilka różnych metod. Obecnie najczęściej wybiera się te, które pozwalają uzyskać naturalny makijaż, który podkreśli naturalne piękno rysów twarzy. Zabiegowi najczęściej poddaje się usta i brwi.

Dlaczego warto go wykonać?

Makijaż permanentny nie tylko cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, ale także z każdym rokiem zyskuje na popularności. Wynika to przede wszystkim z mody i wielu zalet, jakie się z nim wiążą. Sprawdźmy zatem, co zyskujemy. Przede wszystkim czas – codziennie oszczędzamy go mnóstwo. Jest to szczególnie istotne kiedy prowadzimy aktywny tryb życia i każda minuta jest cenna.

makeup-brow

Poza tym ileż to razy zdarzyło się, że w pośpiechu makijaż nie wyszedł idealnie? Trzeba go zmywać, poprawiać, co doprowadza do frustracji. Mając makijaż permanentny, ten problem znika. Niezależnie czy dopiero się budzimy, czy w upalny dzień jesteśmy na mieście, czy pływamy, czy ćwiczymy na siłowni, nasza twarz zawsze będzie wyglądać pięknie i promiennie!

makeup-brow

Najczęściej kobiety podkreślają powyższe atuty, ale w przypadku makijażu permanentnego warto zwrócić uwagę na jeszcze dwie kwestie. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo. Poza kilkoma przeciwwskazaniami na makijaż permanentny może się zdecydować niemal każda osoba. Dzięki niemu skóra ma ograniczony kontakt ze zwykłymi kosmetykami do makijażu i demakijażu, które najzwyczajniej mogą uczulać i podrażniać.

I druga często pomijana kwestia: makijaż permanentny to też oszczędność pieniędzy. Jak to możliwe, skoro usługa wiąże się z kosztem co najmniej kilkuset złotych? Otóż jeśli przeliczymy czas, przez jaki makijaż będzie widoczny, koszt, jaki ponosiłybyśmy w tym samym czasie na zakup kosmetyków do makijażu i demakijażu, suma wyjdzie podobnie lub na korzyść makijażu permanentnego. Zakładając, że na naszej cerze barwnik będzie dłużej, dzienny koszt makijażu permanentnego to około 2 zł.

Naturalność jest trendy  -  także w makijażu permanentnym

Regularnie możemy obserwować, jak zmienia się moda w makijażu. Zmiany widać też w zakresie makijaży trwałych. Pierwsze wzmianki o makijażu permanentnym były już w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Od tamtej pory trendy i techniki ewoluowały. Na przełomie wielu lat było widać modę na cienkie i mocne kreski, ciemne i szersze brwi. Obecnie stawia się na to, by łuk brwiowy wyglądał naturalnie. Ma być gęsty, pięknie się układać i mieć przyciemniony, ale pasujący do karnacji i naturalnych włosów kolor. Kobiety nie tylko rezygnują z nadmiernej regulacji brwi, ale wręcz czasem włoski są nieco krzaczaste.

Najważniejsze zadanie osoby wykonującej makijaż polega na tym, by tak podkreślić brwi i usta, by były pełniejsze i urzekały głębią koloru, a jednocześnie mają zachować naturalny wygląd. Aby taki efekt osiągnąć, potrzebny jest nie tylko dobór barwnika, ale też metoda dająca subtelny efekt. I właśnie z tego względu technika ombre cieszy się coraz większą popularnością. Na czym polega?

model-makeup

Jak modny makijaż to tylko techniką ombre!

Swego czasu technika ombre była prawdziwym fryzjerskim hitem, gdzie włosy farbowano tak, by ich kolor wyraźnie się zmieniał. Ten trend zawitał również do technik stosowanych podczas wykonywania makijażu permanentnego. W zasadzie chodzi dokładnie o to samo, co z farbowaniem włosów – podczas robienia makijażu brwi kolor się zmienia. W tym celu używa się kilku barwników. Stopniowo odcienie się zmieniają, dzięki czemu brwi wyglądają naturalnie. Przez cieniowanie efekt jest delikatniejszy niż wtedy, kiedy stosuje się tylko jeden kolor. U nasady brwi są jaśniejsze, na końcówce zaś intensywniejsze.

eyes-brow

Podsumowanie

Makijaż permanentny może mieć praktycznie każda kobieta. O ile kiedyś był postrzegany jako coś luksusowego i będącego w zasięgu celebrytek, o tyle teraz my także możemy się nim cieszyć! Wiąże się z szeregiem korzyści, o czym było wyżej, jest też bezpieczny i… modny. Stawiając na dobry salon kosmetyczny, możemy cieszyć się pięknym i modnym makijażem, który będzie wyglądać perfekcyjnie i naturalnie zarazem. A co jeśli znów zmieni się moda? Cóż. Makijaż permanentny nie jest na zawsze i kiedy barwnik wyblaknie, możemy postawić na trendy, jakie aktualnie będą na topie.

Skontaktuj się z nami