Usuwanie makijażu permanentnego brwi laserem. Wszystko, co musisz wiedzieć + VIDEO

niebieskie brwi po permanentnym

Jesteś niezadowolona ze swojego makijażu permanentnego? Wydaje ci się, że kolor brwi jest zbyt mocny i za bardzo rzuca się w oczy? A może po prostu znudził ci się ich stary wygląd i chcesz spróbować czegoś nowego? Jest na to sposób!

Makijaż permanentny, choć nierzadko porównywany jest do tatuażu, nie jest niezmywalny. Nie musisz zatem czekać kilku lat z nielubianymi, nieestetycznymi brwiami, aż ich kolor sam zblednie. Najważniejsze to dobrze czuć się ze sobą i ze swoim wyglądem. Jeśli żałujesz nietrafionej wizyty u linergistki, zawsze pozostaje zabieg laserowego usuwania brwi permanentnych.

Czym jest taki zabieg, jak się go wykonuje oraz jakich efektów można się po nim spodziewać? Na wszystkie pytania oraz wątpliwości odpowiadamy w poniższych akapitach.

Jakie są najczęstsze przyczyny usuwania makijażu permanentnego brwi?

To, czy efekt makijażu trwałego będzie spełniał twoje oczekiwania, w ogromnej większości zależy od doświadczenia i umiejętności linergistki. Niestety, nieprofesjonalne wykonanie zabiegu może przynieść wiele niemiłych konsekwencji. Efektem mogą być krzywe, niesymetryczne brwi, źle dobrana barwa pigmentu, zbyt ciemny kolor, nietrafiony kształt, zbyt widoczny kontur. Twoja wizyta u linergistki przebiegła zupełnie nie po twojej myśli? Na twojej twarzy nałożono makijaż, który niefortunnie zmienia Twój wygląd, mocno odbiegając od Twoich oczekiwań? Niestety, czasu nie da się cofnąć, a kolor nie schodzi nawet pod ciepłą wodą.

Dobrze wiemy, że nietrafiona, nieodpowiednio wykonana stylizacja potrafi całkowicie zniekształcić twarz. Wiemy również, że życie z nieładnymi brwiami nie jest niczym przyjemnym. Miesiące niepotrzebnej udręki, przykrywania brwi nachalnym makijażem można sobie jednak darować, decydując się od razu na zabieg laserowego usunięcia brwi. Pamiętaj, że barwnik pod skórą utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat. W tym czasie wiele się może zmienić, między innymi Twoje oczekiwania. 

laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi
laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi

W makijażu permanentnym również zaobserwować można zmieniające się trendy. Upodobałaś sobie delikatne, pudrowe brwi, ale stary, zbyt intensywny makijaż nie pozwala ci osiągnąć takiego efektu? 

Sposobem na wyczekiwaną zmianę może okazać się tylko usunięcie brwi permanentnych laserem.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania makijażu?

Usuwanie brwi laserem to skuteczna technika, która działaniem światła zapewnia rozproszenie pigmentu osadzonego w skórze, co prowadzi do usunięcia barwnika, a tym samym do widocznego rozjaśnienia makijażu. Światło lasera wnika w głąb skóry, docierając do barwnika i rozbijając go na drobne cząsteczki, które zostają usunięte z organizmu przy pomocy komórek układu immunologicznego.

Jako że zabieg usuwania makijażu permanentnego jest wykonywany we wrażliwych okolicach twarzy, trzeba mieć na uwadze, że może wystąpić delikatne zaczerwienienie bądź obrzęk w okolicach brwi, które jednak z czasem będą słabnąć i całkowicie znikną po kilku dniach. 

laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi

Czy laserowe usuwanie boli?

Często pojawiającym się pytaniem jest, czy usuwanie brwi laserem boli. Trudno odpowiedzieć jednoznacznie, wszystko zależy od indywidualnego wyczucia bólu każdej klientki. Należy jednak zaznaczyć, że naturalnie zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych. 

Priorytetem linergistki jednak zawsze będzie zapewnienie komfortu klientce, dlatego warto zaplanować wizytę w salonie tak, by nie narażać się na ból.

Ile sesji jest potrzebnych?

Liczba wymaganych sesji zależy od wielu różnych czynników. Od koloru makijażu, przez wielkość oraz gęstość wszczepionego w skórę barwnika, głębokość osadzonego pigmentu, po odcień skóry klientki lub jej indywidualny próg bólu. Aby nie narażać nikogo na zbyt duży dyskomfort, lepiej rozplanować sobie więcej krótszych wizyt, niż jedną długą, która może zakończyć się przykrymi i bolesnymi wspomnieniami. W niektórych przypadkach zabieg usunięcia makijażu kończy się na jednej wizycie, w innych skrajnych – sięgają one nawet do sześciu-siedmiu. 

To bardzo indywidualna kwestia, ale liczy się efekt. Linergistka po szczegółowej konsultacji z każdą klientką dobiera odpowiednią liczbę zabiegów, by poprawić wygląd brwi, nie narażając skóry na podrażnienia, a klientkę na nieprzyjemności.

laserowe usuwanie makijażu kreski permanentnej
makijaż permanentny brwi

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Laser to najskuteczniejsza na rynku metoda usuwania makijażu permanentnego brwi. Zapewnia precyzyjne rozproszenie się pigmentu, co gwarantuje widoczne rozjaśnienie makijażu. Brwi zyskują nienachalny, zlewający się ze skórą kontur, dzięki temu prezentują się bardziej subtelnie i przestają kłopotliwie rzucać się w oczy. Zmienia to całkowicie wygląd twarzy, która staje się bardziej kobieca oraz delikatna.

Bon 100zł na wymarzony makijaż permanentny

Zapraszam Cię na wizytę do mojego salonu w Warszawie!

Wpisz swoje dane i uzyskaj 100zł zniżki na zabieg makijażu permanentnego.