Voor tattoostudio’s

Picoseconde-lasers vergeleken

Modestic Pico, WonTech PICOCARE 450 en Candela PicoWay. Dezelfde architectuur, dezelfde pulsduur, prijzen van 297 tot 550 duizend zł bruto.

Ostatnia aktualizacja

De drie vergeleken picoseconde-lasers naast elkaar: Candela PicoWay, Modestic Pico en WonTech PICOCARE 450

Het korte antwoord

Het verschil zit in de termijn en de service, niet in het resultaat

Alle drie zijn Nd:YAG in een MOPA-architectuur, een puls van 450 ps bij 1064 nm, een spot van 2–10 mm. Op zwart, rood en hun tinten — het werk waarvoor deze machines zijn gebouwd — presteren ze hetzelfde.

Onze maandtermijn is 2.970 zł, bij de PICOCARE 4.500 zł, bij de PicoWay 5.500 zł — zeven, tien en dertien behandelingen. Het tweede verschil is de service: wie er komt als het apparaat stilvalt. Bij ons doet de importeur dat, geen tussenpersoon, en tattooverwijdering is het enige wat we doen.

Het uitgangspunt

Doet een van de drie het beter?

Alle drie zijn Nd:YAG in een MOPA-architectuur: een seedbron bepaalt de puls, een versterker voegt de energie toe. Bij 1064 nm levert elk 450 ps, een spot van 2–10 mm, en werkt tot 10 Hz.

De energie verschilt twintig procent naar boven en beneden van het midden. Op een tattoo voel je dat verschil niet: het resultaat wordt bepaald door het pigment, de diepte en de energiedichtheid die jij instelt.

Specificaties

Piekvermogen

Piekvermogen is energie gedeeld door pulsduur. 500 mJ over 0,45 ns komt uit op 1111 MW — 1,11 GW.

Omdat alle drie op 450 ps werken, beslist de energie alleen: PICOCARE 600 mJ, wij 500, PicoWay 400.

Zo controleer je het

Als het piekvermogen op iemands datablad, ook het onze, niet zou kloppen met de energie en pulsduur ernaast, is het de moeite waard de fabrikant te vragen waarom.

  • 1,33 GWWonTech PICOCARE 450
  • 1,11 GWModestic Pico
  • 0,89 GWCandela PicoWay
Drie pulsen bij 1064 nm op één schaal. Dezelfde breedte, 450 ps bij elk. Het verschil is de hoogte — de energie.

Termijn

Hoeveel behandelingen per maand dekken de termijn?

De meeste studio’s leasen de laser, dus telt de maandtermijn, niet het factuurbedrag. De onze komt gemiddeld uit op zo’n 3.000 zł per maand bij een apparaat van ruwweg 300.000 zł. Dat is één procent van de prijs per maand, en met die factor hebben we alle drie doorgerekend.

Een echte termijn hangt af van looptijd, aanbetaling en restwaarde, dus de jouwe valt anders uit. De verhoudingen tussen de apparaten blijven gelijk.

Bij 450 zł per behandeling wordt de termijn gedekt door:

7behandelingen per maandModestic Pico
10behandelingen per maandWonTech PICOCARE 450
13behandelingen per maandCandela PicoWay

Zes behandelingen per maand méér, elke maand, de hele looptijd van het contract. Zoveel verschil maakt alleen al de keuze van het apparaat, bij een identiek resultaat op de stoel.

behandelingen per maand

Omzet4 500 zł10 × 450

Modestic PicoTermijn2 970 złBlijft over+1 530 złWonTech PICOCARE 450Termijn4 500 złBlijft over+0 złCandela PicoWayTermijn5 500 złBlijft over1 000 zł

We rekenen de termijn als 1% van de waarde van de laser per maand. Dat is een gemiddelde. De echte termijn hangt af van looptijd, aanbetaling en restwaarde. Zie dit als een indicatie, geen offerte.

Nasz rekomendowany cennik zabiegowy
XSeen munt van 5 zł150 zł30 min
Seen creditcard250 zł30 min
Meen smartphone350 zł45 min
Leen cd-doosje450 zł45 min
XLeen middelgroot boek550 zł60 min
XXLA4 of groter650 zł60 min

De rekensom laat exploitatiekosten buiten beschouwing en gaat ervan uit dat alle drie de apparaten evenveel werken. Het tarief van 450 zł komt overeen met een tattoo ter grootte van een cd-doosje uit onze aanbevolen prijslijst.

Prijs en financiering

Waarom het bij ons voordeliger uitpakt

  1. 01Wij kopen rechtstreeks bij de fabrikantWij zijn zijn officiële distributeur. Een apparaat dat via de nationale distributeur van een wereldmerk binnenkomt, passeert twee of drie schakels, en elke schakel moet verdienen.
  2. 02Je betaalt voor het apparaat, niet voor de naamInternationale merken bouwen al decennia aan naamsbekendheid en rekenen die door, wat normaal is. Wij laten liever de resultaten op de huid voor ons spreken, dus het geld gaat naar het apparaat en de service.
  3. 03Eén prijs voor iedereenDe prijs die je hier ziet is dezelfde die elke andere studio krijgt. We onderhandelen niet per klant en beginnen niet met de vraag naar je budget, dus je hoeft je nooit af te vragen of iemand goedkoper heeft gekocht.

Maandtermijn, 1% van de prijs

  • Modestic Pico2 970 zł
  • WonTech PICOCARE 4504 500 zł
  • Candela PicoWay5 500 zł

Leasing van 12 tot 60 maanden, aanbetaling vanaf nul. Bij een andere looptijd en restwaarde valt de termijn anders uit.

Bereken de termijn voor jouw laser

Onderhoud en reparaties

Wat service kost, weet je vóór de aankoop

Een storing kost meer dan de reparatie zelf, want klanten die drie weken vooruit geboekt staan, verzetten zichzelf niet.

Onze tarieven voor inspecties, kalibraties en reparaties staan uitgeschreven in de prijslijst, mét doorlooptijden. Je kunt ze vergelijken met wat je van de andere twee hoort vóór je tekent, niet pas bij de eerste storing.

Wat service kost, weet je vóór de aankoop
1–2 werkdagenPeriodieke inspectie970 zł
2–7 werkdagenKalibratie van het optische pad2 270 zł

Tarieven voor vrijstaande lasers — de klasse waar deze pagina over gaat. De volledige lijst, inclusief reparaties, staat in de prijslijst.

Bekijk de serviceprijslijst
Binnen een dag reactie
We nemen de melding aan en reageren binnen 24 uur.
Parameters gemeten
Bij een inspectie meten we energie en pulsduur met een meter. Het scherm toont de ingestelde waarde, dus als het apparaat er tien-plus procent naast zit, zie je dat niet op het display.
Protocol met resultaten
Elke inspectie levert een afdruk op met de metingen en de datum.
Onderdelen op voorraad
Ons magazijn staat in Polen, dus een reparatie start snel.

Documenten

Wat we op verzoek toesturen

  • de conformiteitsverklaring en het CE-certificaat
  • het UDI-nummer met de registratie in de EUDAMED-database
  • het meetprotocol voor energie en pulsduur
  • de gebruiksaanwijzing, al vóór de aankoop
Schrijf ons

De keuze

Welke moet je kopen?

Modestic Pico

Voor een studio waar tattooverwijdering het vak is, geen extraatje op de menukaart. Dezelfde klasse apparaat en hetzelfde resultaat op zwart als de andere twee, tegen de laagste termijn van de drie. De service doet de importeur, geen tussenpersoon.

WonTech PICOCARE 450

Specificaties dicht bij de Modestic Pico. Hij levert zeer vergelijkbare resultaten, en de prijs ligt ruim anderhalf keer hoger.

Candela PicoWay

Voor een cosmetische kliniek die naast tattoos ook esthetische behandelingen doet: acnelittekens, huidverjonging, rimpelvermindering. De PicoWay is een esthetisch platform met fractionele handstukken, niet alleen een tattoolaser. Werk je alleen met tattoos, dan betaal je de hoogste termijn van de drie voor het laagste piekvermogen bij 1064 nm.

Tabel

Vergelijk de specificaties

ParameterModestic PicoWonTech PICOCARE 450Candela PicoWay
UrządzenieModestic Pico, picoseconde-laserWonTech PICOCARE 450, picoseconde-laserCandela PicoWay, picoseconde-laser
Actief mediumNd:YAGNd:YAGNd:YAG+ Ti:saffier
ArchitectuurMOPAMOPAMOPA
Hoofdgolflengten1064 · 532 nm1064 · 532 nm1064 · 532 nm
Extra golflengten585 · 650 nmkleurstofhandstuk595 · 660 nmkleurstofhandstuk730 · 785 nmTi:saffierkristal
Energie @ 1064 nm500 mJ600 mJ400 mJ
Puls @ 1064 nm450 ps450 ps450 ps
Piekvermogen @ 1064 nm1,11 GW1,33 GW0,89 GW
Energie @ 532 nm250 mJ300 mJ200 mJ
Puls @ 532 nm350 ps450 ps375 ps
Piekvermogen @ 532 nm0,71 GW0,8 GW0,53 GW
Spotgrootte2–10 mm2–10 mm2–10 mm
Frequentietot 10 Hztot 10 Hztot 10 Hz
Brutoprijs297 000 zł≈ 450 000 zł≈ 550 000 zł

We hebben alleen de parameters opgenomen die alle drie de fabrikanten publiceren. De prijzen van de PicoWay en de PICOCARE komen uit advertenties en zijn afgerond op 50.000 zł. De foto’s van beide komen uit het persmateriaal van Candela en WonTech en blijven hun eigendom.

Resultaten

Tattooverwijdering is een proces

Inkt verdwijnt niet na één sessie. Hij breekt in fragmenten die het lichaam in weken opruimt, en het tempo hangt af van de diepte, de leeftijd van de tattoo en hoe de huid tussen de sessies reageert.

Daarom zijn twee dingen tegelijk nodig: een apparaat dat werkelijk levert wat het op het scherm toont, en iemand die weet wat je na elke sessie mag verwachten. We verkopen en onderhouden de apparatuur zelf, en nieuwe operators van de Modestic Pico worden door onze specialisten opgeleid.

Dezelfde tattoo na opeenvolgende verwijdersessies, van de uitgangssituatie tot zichtbare vervaging
  1. Voor
  2. Na 1
  3. Na 2
  4. Na 3
  5. Na 4

Twijfels

De vragen die we het vaakst krijgen

Een amateuristisch zwart ontwerp meestal een paar, dichte studiokleur al snel een dozijn of meer. Diepte, de leeftijd van de tattoo en of iemand hem al eerder heeft laten verwijderen spelen mee. Een exact aantal is vooraf niet te geven. In het casebook staan volledige trajecten die de spreiding laten zien.
Niet zoals apparatuur die voor kleur is gebouwd. Alle drie de lasers in deze vergelijking hebben extra golflengten van elk 100 mJ, tegen 400 tot 600 mJ op hun eigen hoofdgolflengte. Dat zijn aanvullende handstukken, geen antwoord op kleureninkt. Groen en blauw verwijder je met robijnlasers van 694 nm en alexandrietlasers van 755 nm, waar die golflengte de hoofdgolflengte is. Zulke apparaten verkopen we niet.
Meestal twee tot vier. Voor een cover-up hoeft de inkt niet tot schone huid weg — alleen licht genoeg om overheen te werken. Hoeveel precies hangt af van wat erop komt, dus stem het vóór de eerste sessie af met de artiest.
Een picoseconde-puls zet minder warmte af dan een nanoseconde-puls, dus het risico is lager, maar het verdwijnt niet. Beslissend zijn de energiedichtheid die je instelt en de conditie van de huid. Bij inspecties meten we de werkelijke energie met een meter, want een apparaat dat er tien-plus procent naast zit, levert meer dan het op het scherm toont.
We reageren binnen een dag en hebben onderdelen op voorraad, dus een reparatie start snel. Bij langere stilstand kun je een vervangend apparaat gebruiken.
De mededeling van het Poolse ministerie van Volksgezondheid van 23 januari 2026 reserveert corrigerende esthetisch-medische procedures voor artsen en noemt daarbij hoogenergetische lasers, maar sluit behandelingen op apparaten die voor gebruik door niet-artsen zijn toegelaten er uitdrukkelijk van uit. Wie mag werken, bepaalt dus de gebruiksaanwijzing van de fabrikant, niet de beroepstitel. De fabrikant van de Modestic Pico heeft het beoogde gebruik als puur esthetisch omschreven en bediening door passend opgeleide mensen toegestaan, dus bij ons behandelen niet alleen artsen. De gebruiksaanwijzing sturen we al vóór de aankoop. Daarnaar verwijs je bij vragen.Wie mag met de laser werken: de juridische stand, met bronnen
Aan de pulsduur op het datablad, niet aan het woord in de naam. Picoseconde betekent honderden picoseconden — 450 ps bij 1064 nm bij dit hele drietal. We zijn advertenties tegengekomen met "8±2 ns" in de specificatie en "picoseconde" in de titel: acht nanoseconden is achtduizend picoseconden, dus nanoseconde-apparatuur. Vraag de pulsduur schriftelijk op en controleer of het opgegeven piekvermogen klopt met de energie gedeeld door die tijd.Nano of pico: wat ze onderscheidt
Dan is de nanoseconde-vergelijking degene die je zoekt. Nanoseconde Q-Switch-lasers doen hetzelfde werk langzamer — meer sessies dan picoseconde — voor een fractie van de prijs. Ook daar hebben we drie apparaten vergeleken, uit fabrikantendocumenten.Nanoseconde-lasers vergeleken

Methode

Databronnen

  1. MethodePiekvermogen = energie ÷ pulsduur, zonder correctie voor de pulsvorm. Zo rekenen de fabrikanten — hun gepubliceerde waarden reproduceren met deze methode.
  2. Modestic PicoDe CE-typeplaat voor de energie, een meetprotocol voor de pulsduur: 450 ps bij 1064 nm, 350 ps bij 532 nm. Brutocatalogusprijs.
  3. Candela PicoWayHet PicoWay eBook, "System specifications" (PU07561EN Rev B), opgehaald op 24-08-2026. Alle vier de golflengten reproduceren uit Candela’s eigen cijfers.PicoWay eBook, PDF
  4. WonTech PICOCARE 450De specificatietabel op de site van de fabrikant, opgehaald op 24-08-2026. 600 mJ / 450 ps / 1,33 GW bij 1064 nm reproduceert exact.WonTech-specificatietabel
  5. PrijzenModestic: onze catalogusprijs. PICOCARE en PicoWay: uit gepubliceerde advertenties, afgerond op 50.000 zł, gecontroleerd op 24-08-2026. Alles bruto tegen het 8%-btw-tarief voor medische hulpmiddelen.
  6. Onze prijzenDe volledige apparatenprijslijst, met nettoprijs, btw-tarief en een indicatieve termijn, in machineleesbaar formaat.pricing.md
  7. BehandelprijslijstOnze aanbevolen prijslijst voor tattooverwijdering. Jouw tarieven kunnen afwijken, en dan ziet de rekensom er anders uit.

PICOCARE is een handelsmerk van WonTech Co., Ltd. PicoWay is een handelsmerk van Candela Corporation. De vergelijkende informatie is gebaseerd op door de fabrikanten gepubliceerd materiaal, doorgenomen in augustus 2026. Specificaties kunnen wijzigen. Klopt een van deze cijfers niet meer met het materiaal van de fabrikant, schrijf ons dan — we corrigeren het.