Pielęgnacja ust permanentnych

Hurra! Zostałaś szczęśliwą posiadaczką delikatnego makijażu permanentnego od Modestic. W tym poradniku znajdziesz niezbędne wskazówki dotyczące codziennej pielęgnacji, dzięki której efekty zabiegu będą prezentować się świetnie przez długi czas.

O zabiegu

Zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika. Bezpośrednio po aplikacji rozpoczyna się proces gojenia, który dzieli się na dwa etapy:

  • Etap widoczny – w ciągu pierwszych 10 dni występuje złuszczanie naskórka
  • Etap niewidoczny – trwający 20 dni proces stabilizacji barwnika

Pamiętaj, że przez parę godzin po zabiegu Twoje usta mogą być opuchnięte i zaczerwienione. Nie musisz się tym martwić! To całkowicie normalne objawy, po których następnego dnia nie będzie śladu.

Po zabiegu

Odpowiednia pielęgnacja przez pierwsze 3 dni po zabiegu jest niezwykle ważna. Polega na prostej czynności, którą należy wykonywać w odpowiednich odstępach czasu.

Aby zadbać o prawidłowy proces gojenia:

  • za pomocą jednorazowego patyczka higienicznego nałóż na usta cienką warstwę wazeliny

Czynność tę należy powtarzać:

  • w dniu zabiegu – co godzinę
  • następnego dnia – co 2 godziny
  • dwa dni po zabiegu – co 3 godziny

Ważne!

Jeśli kiedykolwiek wystąpiła u Ciebie opryszczka, należy zabezpieczyć się przed jej nawrotem przyjmując lek na opryszczkę przez 3 dni po zabiegu. O właściwy lek zapytaj się w aptece.

makijaż permanentny ust

Inne ważne zasady

To niezwykle ważne, by aż do momentu całkowitego złuszczenia naskórka nie moczyć skóry poddanej zabiegowi. Należy unikać kontaktu z ciepłą parą wodną i zrezygnować z wizyt w saunie oraz spa. Płyny najlepiej przyjmować przez słomkę.

Unikaj dotykania ust! Traktuj je jak świeżą ranę, która jest podatna na zakażenia.

Pamiętaj, że przestrzeganie wymienionych wyżej zasad jest kluczowe, by proces gojenia przebiegał prawidłowo i sprawnie, a efekty zabiegu były zadowalające i długotrwałe.

Korekta

Zabieg makijażu permanentnego wymaga ingerencji w skórę i przerwania ciągłości naskórka. To naturalne, że po pierwszym zabiegu widoczne mogą być delikatne ubytki barwnika.

Podczas korekty możemy wyrównać lub przyciemnić kolor ust oraz wprowadzić niezbędne poprawki. Nie musisz się martwić dodatkowymi kosztami. Cena za makijaż permanentny zawiera wizytę korekcyjną.

makijaż permanentny ust

Będzie nam bardzo miło jeśli podzielisz się swoją przygodą z Modestic na Facebooku lub Instagramie!

W razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji:

Do zobaczenia na korekcie!
Twoja Załoga Modestic ❤️