Pielęgnacja kreski permanentnej

Hurra! Zostałaś szczęśliwą posiadaczką delikatnej kreski permanentnej od Modestic. W tym poradniku znajdziesz niezbędne wskazówki dotyczące codziennej pielęgnacji, dzięki której efekty zabiegu będą prezentować się świetnie przez długi czas.

O zabiegu

Zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika. Bezpośrednio po aplikacji rozpoczyna się proces gojenia, który trwa około 14 dni.

Pamiętaj, że przez parę godzin po zabiegu Twoje powieki mogą być delikatnie opuchnięte i zaczerwienione. Nie musisz się tym martwić! To całkowicie normalne objawy, po których następnego dnia nie będzie śladu.

Najlepszym sposobem na zminimalizowanie opuchlizny jest stosowanie zimnych okładów. Możesz wykorzystać czyste, schłodzone kompresy żelowe lub użyć okładów z herbaty lub rumianku. Uważaj na żele do oczu zawierające świetlik lekarski – mogą uczulić skórę.

Po zabiegu

Pierwszy tydzień po zabiegu jest kluczowy dla odpowiedniego przebiegu procesu gojenia. To niezwykle ważne, by przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu nie stosować makijażu i pozwolić skórze oddychać.

Około 3 dnia po zabiegu skóra powiek zacznie się wyłuszczać, mogą też pojawić się maleńkie strupki. Nie należy ich dotykać. Pamiętaj, że przez pierwsze dwa tygodnie nie wolno moczyć świeżej kreski permanentnej. Powinnaś też unikać ciepłej pary wodnej i zrezygnować z wizyt w saunie oraz spa.

makijaż permanentny oczu

Inne ważne zasady

To bardzo ważne, by aż do momentu całkowitego wygojenia się skóry nie używać preparatów na porost rzęs. Jeśli chcesz rozpocząć taką kurację powinnaś skonsultować to z linergistką podczas wizyty korekcyjnej.

Unikaj dotykania powiek! Traktuj je jak świeżą ranę, która jest podatna na zakażenia.

Pamiętaj, że przestrzeganie wymienionych wyżej zasad jest kluczowe, by proces gojenia przebiegał prawidłowo i sprawnie, a efekty zabiegu były zadowalające i długotrwałe.

Korekta

Makijaż permanentny to skomplikowany zabieg ingerujący w skórę. To naturalne, że po pierwszym zabiegu widoczne mogą być delikatne ubytki barwnika.

Podczas korekty możemy wyrównać lub przyciemnić koloryt kreski oraz wprowadzić niezbędne poprawki. Nie musisz się martwić dodatkowymi kosztami. Cena za makijaż permanentny zawiera wizytę korekcyjną.

linia zageszczajaca

Będzie nam bardzo miło jeśli podzielisz się swoją przygodą z Modestic na Facebooku lub Instagramie!

W razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji:

Do zobaczenia na korekcie!
Twoja Załoga Modestic ❤️