Pielęgnacja brwi permanentnych

Hurra! Zostałaś szczęśliwą posiadaczką perfekcyjnych brwi permanentnych od Modestic. W tym poradniku znajdziesz niezbędne wskazówki dotyczące codziennej pielęgnacji, dzięki której efekty zabiegu będą prezentować się świetnie przez długi czas.

O zabiegu

Zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika, który wypełnia przestrzeń między włoskami brwi. Bezpośrednio po aplikacji rozpoczyna się proces gojenia, który dzieli się na dwa etapy:

  1. Etap widoczny – w ciągu pierwszych 10 dni występuje złuszczanie naskórka
  2. Etap niewidoczny – trwający 20 dni proces stabilizacji barwnika

Pamiętaj, że przez parę godzin po zabiegu Twoje brwi mogą być opuchnięte i zaczerwienione, a ich kolor zbyt ciepły. Nie musisz się tym martwić! To całkowicie normalne objawy, po których następnego dnia nie będzie śladu.

Po zabiegu

Odpowiednia pielęgnacja przez pierwsze 3 dni po zabiegu jest niezwykle ważna. Polega na prostych czynnościach, które należy wykonywać w odpowiednich odstępach czasu.

Aby zadbać o prawidłowy proces gojenia:

  1. Delikatnie przetrzyj brwi jednorazowym wacikiem z octaniseptem
  2. Za pomocą jednorazowego patyczka higienicznego nałóż na brwi cienką warstwę wazeliny

Czynności te należy powtarzać:

  • w dniu zabiegu – co godzinę
  • następnego dnia – co 2 godziny
  • dwa dni po zabiegu – co 3 godziny

Pamiętaj! Przed snem delikatnie usuń pozostałości wazeliny z brwi za pomocą suchego wacika.

brow-makeup

Tydzień później

W ciągu pierwszego tygodnia możesz odnieść wrażenie, że Twoje brwi stają się ciemniejsze. Nie masz powodów do obaw to często występujący efekt w drodze do perfekcyjnych brwi. Po upływie 5-6 dni skóra w miejscu pigmentacji staje się napięta, by potem zacząć się wyłuszczać. Mogą też pojawić się małe strupki.

Pamiętaj, by nie zrywać łuszczącego się naskórka oraz strupków!

To bardzo ważny etap gojenia, który trzeba cierpliwie przeczekać. Mniej więcej 10 dni po zabiegu skóra pokryje się nową warstwą naskórka, a kolor brwi stanie się jaśniejszy o około 30-40%.

Korekta

Zabieg makijażu permanentnego wymaga ingerencji w skórę i przerwania ciągłości naskórka. To naturalne, że po pierwszym zabiegu widoczne mogą być delikatne ubytki barwnika lub brwi będą różnić się kolorem.

Podczas korekty możemy wyrównać lub przyciemnić koloryt brwi oraz wprowadzić niezbędne poprawki. Nie musisz się martwić dodatkowymi kosztami. Cena za makijaż permanentny zawiera wizytę korekcyjną.

makijaż permanentny brwi

Inne ważne zasady

To niezwykle ważne, by przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie moczyć nowych brwi. Należy unikać kontaktu z ciepłą parą wodną, a podczas mycia głowy płukać włosy od tyłu, podobnie jak w salonie fryzjerskim. Zachowaj ostrożność także podczas demakijażu, najpierw zmywaj dolną część twarzy, a następnie za pomocą wacika górne okolice twarzy z pominięciem brwi.

Unikaj dotykania brwi! Traktuj je jak świeżą ranę, która jest podatna na zakażenia.

Pamiętaj, że przestrzeganie wymienionych wyżej zasad jest kluczowe, by proces gojenia przebiegał prawidłowo i sprawnie, a efekty zabiegu były zadowalające i długotrwałe.

Będzie nam bardzo miło jeśli podzielisz się swoją przygodą z Modestic na Facebooku lub Instagramie!

W razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji:

Do zobaczenia na korekcie!
Twoja Załoga Modestic ❤️